Nowe zarządzenie prezydenta USA ma doprowadzić do zmian w tymczasowym programie wizowym, wykorzystywanym do ściągania do Stanów Zjednoczonych pracowników wysoko wykwalifikowanych.

Prezydent USA Donald Trump ma podpisać we wtorek zarządzenie, ukierunkowujące agencje federalne na rekomendowanie zmian w tymczasowym programie wizowym, wykorzystywanym do ściągania do Stanów Zjednoczonych pracowników wysoko wykwalifikowanych.

Według członków administracji Trumpa, prezydent ma wykorzystać hasło „kupuj amerykańskie i zatrudniaj Amerykanów”, dążąc do zmian w rządowych praktykach zamówień. Miałoby to na celu zwiększenie zakupów amerykańskich produktów w ramach kontraktów federalnych.

Trump ma podpisać zarządzenie podczas wizyty w siedzibie koncernu Snap-On Inc. zajmującego się produkcją narzędzi, w Kenosha w stanie Wisconsin.

Dokument ma wzywać amerykańskie departamenty pracy, sprawiedliwości, stanu i bezpieczeństwa do podjęcia działań na rzecz ograniczenia „oszustw i nadużyć” w amerykańskim systemie imigracyjnym w celu ochrony amerykańskich pracowników. Wymienione agencje miałyby zaproponować reformy w systemie wizowym.

Zarządzenie będzie wzywać do „ścisłego egzekwowania wszystkich ustaw regulujących wjeżdżanie do Stanów Zjednoczonych z zagranicy w określonym celu stworzenia wyższych płac i wyższych wskaźników zatrudnienia pracowników w Stanach Zjednoczonych”.

Przeczytaj: Na złość Trumpowi Starbucks chce zatrudnić tysiące imigrantów

Reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply