Prezydent Donald Trump na Twitterze stanął w obronie Giny Haspel.

Jak napisał Trump na Twitterze, „Gina Haspel, moja bardzo szanowana kandydatka na szefową CIA, jest chwalona za to, że była i zawsze będzie, TWARDA WOBEC TERRORU! To kobieta, która była liderem, gdziekolwiek była. CIA chce, by poprowadziła ich do świetlistej i wspaniałej przyszłości Ameryki!”

Przypomnijmy, że „Washington Post” informował przedwczoraj, że Haspel chciała wycofać swoją kandydaturę, aby uniknąć pytań w Senacie o jej rolę w kontrowersyjnym programie przesłuchań terrorystów. „WP” napisał, powołując się na czterech anonimowych amerykańskich urzędników, że Haspel została wezwana w piątek do Białego Domu w celu omówienia jej udziału w programie przesłuchiwania więźniów podejrzanych o terroryzm, który obejmował m.in. podtapanie (waterboarding), powszechnie uznawany za torturę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Haspel miała powiedzieć w Białym Domu, że jest gotowa wycofać swoją kandydaturę, jeśli przesłuchanie przed senacką komisją ds. wywiadu miałoby zaszkodzić CIA. Później tego samego dnia rozmowy przeniosły się do kwatery głównej CIA w Langley w Wirginii, lecz, jak podaje Washington Post, podczas kilkugodzinnych dyskusji urzędnicy Białego Domu – przedstawiciel ds. prawnych Marc Short i rzeczniczka prasowa Sarah Sanders, nie uzyskali od Haspel zapewnienia, że nie zrezygnuje ona z kandydowania na szefową agencji.

Jednak w sobotę biuro prasowe Białego Domu zapewniło, że Haspel nie wycofa swojej kandydatury. „Pełniąca obowiązki dyrektora [Gina] Haspel jest wysoko wykwalifikowaną kandydatką, która poświęciła ponad trzy dekady na służbę dla swojego kraju” – oświadczono podkreślając, że „jej nominacja nie zostanie zablokowana przez stronniczych krytyków stojących po stronie ACLU [American Civil Liberties Union, organizacja na rzecz praw człowieka – red.]”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rand Paul: dlaczego sprzeciwiam się nominacji Haspel i Pompeo

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz