Timmermans grozi Polsce

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans przedstawił stanowisko Komisji w sprawie propozycji reformy sądownictwa w Polsce.

Jak stwierdził Timmermans na konferencji prasowej „Zmiany w systemie sprawiedliwości znoszą niezależność sądów w Polsce”. Według niego proponowane reformy rządu Beaty Szydło  „pogłębiają zagrożenie dla rządów prawa w Polsce”. Komisja Europejska ma być „ bardzo blisko zastosowania przeciwko Polsce artykułu 7 traktatu unijnego”.

– KE przygotuje procedurę o naruszenie prawa w UE, będzie uruchomiona w przyszłym tygodniu – zapowiedział Timmermans.

Jak dodał „Moja ręka jest ciągle wyciągnięta do polskich władz, jednak jeśli dialog nie przyniesie rezultatów, użyjemy narzędzi prawnych”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Timmermans podkreślił, że nowe przepisy dotyczące sądownictwa w Polsce nie weszły jeszcze w życie, więc KE nie może dziś podjąć jednoznacznych formalnych decyzji. „Możemy wysłać jednak jasny sygnał polityczny” – dodał Timmermans.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PiS godzi się na poprawki prezydenta do ustawy o KRS?

Kresy.pl / PAP / TV Republika
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz