Na kanale na YouTube  Middle East Media Research Institute (MEMRI), instytutu zajmującego się monitorowaniem mediów arabskich, irańskich i tureckich, pojawił się fragment programu telewizyjnego nadawanego przez TV Watan, organ propagandowy Bractwa Muzułmańskiego.

MEMRI to organizacja non-profit z siedzibą w Waszyngtonie istniejąca od 1997 roku. Zajmuje się ona monitorowaniem mediów bliskowschodnich oraz ich analizą i tłumaczeniami.

TV Watan to organ propagandowy egipskiego Bractwa Muzułmańskiego ulokowany w Turcji. 16 czerwca program prowadzony przez niejaką Halę Samir został poświęcony LGBT. Ponad minutę wygłaszała ona zawiły monolog.

Odnosząc się do nauk proroka Mahometa, oceniła, że ​​„homoseksualiści powinni zostać zabici, paleni żywcem lub kamienowani”.

Cytując proroka Samir dowodziła, że jeśli muzułmanin „spotka człowieka zaangażowanego w akt homoseksualny, konieczne jest zabicie ich obydwu”.

„Nie zaczynaj dochodzić, który jest aktywny, a który bierny. Zabij ich obu”- stwierdziła. Analizując nauki Mahometa przekazała, że trwa spór na temat tego, czy „powinni zostać spaleni żywcem”, czy „ukamienowani na śmierć”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Samir w podobny sposób traktuje także lesbijki. „Ludzie zastanawiają się, czy te same zasady dotyczą homoseksualizmu kobiet. Szkoła islamska jednoznacznie mówi, że lesbijstwo jest zakazane” – powiedziała.

Zwróciła ona uwagę, że nazywanie kogoś zamiast „homoseksualistą”, „gejem” ma na celu pewien rodzaj oszustwa. Są „homoseksualistami, sodomitami i lesbijkami” – podsumowała wypowiedź.

Bractwo Muzułmańskie cieszy się obecnie opieką tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Jego radykalne idee mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla krajów europejskich przez rozrastające się mniejszości arabską i turecką, stanowiące dla nich podatny grunt.

W niedzielę informowaliśmy o starciach do jakich dochodziło przez ostatnie dni na ulicach Wiednia. Walczyły się ze sobą lewackie bojówki i „tureccy faszyści”, czyli Szare Wilki. Wcześniej w tym miesiącu do zamieszek prawdopodobnie spowodowanych przez Turków na podobnym tle doszło w Stuttgarcie.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz