Szydło odpowiada na krytykę Macrona

Premier Beata Szydło ustosunkowała się do niedawnej krytycznej wypowiedzi prezydenta Francji o Polsce.

Sprzeciw Polski wobec zaostrzenia dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych, Emmanuel Macron ocenił niedawno jako stanowisko będące “na marginesie” Europy “w wielu kwestiach”. “Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra” – mówił Macron.

Premier Beata Szydło odpowiedziała dzisiaj na te krytyczne słowa podczas konferencji prasowej w Sofii z premierem Bułgarii Bojko Borisowem. “Chcemy jasno powiedzieć, że my nie pozwolimy się podzielić, dlatego że UE jest wartością bezcenną dla wszystkich Europejczyków. Aby taka była, Europa musi się rozwijać, musi być bezpiecznym, zasobnym domem dla swoich obywateli. Żeby tak się stało, to mądrzy przywódcy muszą przede wszystkim pamiętać o sprawach, które dla Europejczyków są najważniejsze” – stwierdziła Szydło.

Jak dodała Szydło, każde z państw UE “ma swoje sprawy i problemy, z którymi musi sobie radzić”. “To jest rzeczą naturalną, że każdy z nas zabiega o to, żeby jego państwo mogło jak najlepiej się rozwijać” – powiedziała premier. Stwierdziła również, że “Nie można się dzielić. Wszyscy ci politycy, wszystkie te środowiska, które chciałyby w tej chwili dzielić Unię Europejską, dążą do rozbicia UE, a my chcemy jej jedności, otwartości i poszerzenia. Jeżeli będziemy zjednoczeni, jeżeli nie pozwolimy się podzielić mimo różnic, które są, to będziemy potrafili łączyć się w tych najważniejszych sprawach”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Polska izoluje się w Europie i sama wypycha się na margines” – Macron odpowiada Szydło

Kresy.pl / PAP

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Mazowszanin jeden
    Mazowszanin jeden :

    Gerontofil Micron nie pamięta jak Francja już kiedyś, jako państwo o nazwie La France de Vichy, do spółki z Niemcami definiowała teraźniejszość i przyszłość Europy? Jak się takowe definiowanie skończyło? Charles André Joseph Marie de Gaulle z Wolnymi Francuzami był uznany za zdrajcę i rebelianta, deportacjami Żydów do obozów koncentracyjnych, powołaniem 33 Dywizji Grenadierów SS (1 francuska) “Charlemagne” (“Karol Wielki”) oraz Brygady Północnoafrykańskiej (Brigade nord-africaine) i wieloma innymi “postępowymi” działaniami.