Mimo braku zgody lokalnych władz usiłowali przeprowadzić demonstrację w centrum Moskwy. Spotkali się z reakcją przeciwników i milicji.

Demonstracja rozpoczęła się od wjazdu jednego z jej organizatorów na quadzie i odpaleniu świecy dymnej. Na tym się również skończyło bowiem do akcji wkroczyła policja. Pojawili się także przeciwnicy manifestowania homoseksualizmu z młodzieżowej, prawosławnej organizacji „Wola Boża”. Funkconariusze zajęli się jednymi i drugimi. Zatrzymali około 20 osób spośród jednych i drugich.

Władze Moskwy od lat odmawiają zgody na wydarzenia publiczne na których mogło by dojść do ekspozycji homoseksualizmu.

tvn.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zan :

  Ale w sumie po co oni demonstrują? Jeśli ktoś jest prześladowany, to OK rozumiem. Jest? Natomiast przemarsz homoseksualistów by pokazać…nie wiem co…jakąś dumę? Czemu nie maszerują np. swingersi. Swingersi umawiają się na seks party, robią swoje i zadowoleni. Nie przyszło im demonstrować „dumy”.

  • Avatar
   zan :

   Nie rozumiem. Tzn. tę lasencję osadzili? Trzeba przyznać, że ruscy „polityczni” to mają klasę. np. taki Niemcow obracał call girls z najwyższej półki, ta osadzona też wygląda spoko (jeśli zdjęcia nie są tendencyjne), było też kilku demokratycznych (he he) oligarchów. Czyli kasa, kawior i szampan. Zwykle tacy ludzie gardzą prostym ludem, a tu proszę. Im się ktoś więcej nachapał za Jelcyna, tym większy demokrata teraz. Jak napisał Bartoszewski (ksywa „profesor”) – Warto być przyzwoitym!