Szwedzkie służby SAPO zaprezentowały raport za rok 2016.

Szef SAPO Anders Thornberg stwierdził podczas prezentacji raportu, że Rosja ma możliwości oraz intencje prowadzenia działań wywiadowczych przeciwko Szwecji. Szef służb nie podał jednak szczegółów. Brakuje ich również w raporcie, który stwierdza jedynie, że w zeszłym roku zanotowano wiele przypadkówpodejrzanych osób, szukających zatrudnienia przy obiektach strategicznych dla obronności.Raport podkreśla też rosnące zagrożenie przybierająca formę cyberataków. Według przeprowadzonej w 2016 roku kontrol, wykryto braki w zabezpieczeniu kluczowych dla bezpieczeństwa instytucji sektora energetycznego, telekomunikacyjnego oraz finansowego.

CZYTAJ TAKŻE:
W Szwecji opublikowano raport nt. obronności. Ożyła debata na temat wejścia do NATO

W zaprezentowanym dokumencie wskazano również na utrzymujące się zagrożenie terrorystyczne, które w związku utraty terenów przez ISIS i powrót terrorystów do kraju, zwiększa się.

kresy.pl / rp.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz