Chciałaby tego młodzieżówka Ludowej Partii Liberalnej

Według młodzieżówki, aby spełnić zasadę równouprawnienia wobec mężczyzn, którzy nie chcą być ojcami, należy wprowadzić prawo do „prawnej aborcji.” Oznaczałoby ono, że ojcowie zyskiwali by możliwość pełnej rezygnacji z praw i obowiązków wynikających z rodzicielstwa, jeżeli stwierdzą tak przed 18 tygodniem ciąży (prawna granica aborcji w Szwecji).

„Prawna aborcja” oznaczałaby by brak konieczności łożenia na dziecko, a także brak wszelkich praw rodzicielskich. Według młodych liberałów stworzenie takiej możliwości jest zgodne z zasadą równouprawnienia płci, gdyż dodaje mężczyźnie takie możliwości jakie ma kobieta w Szwecji.

Nie zanosi się jednak, aby prawo to weszło w życie. Carl B. Hamilton, działaczka „dorosłej” szwedzkich liberałów, stwierdziła, że młodzi aktywiści są „idiotami” i głośno wyraziła obawę, czy w najbliższym czasie zajmą się sprawą „seksu z hipopotamami”.

kresy.pl / rp.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zan
    zan :

    Ten pomysł jest logiczną i naturalną konsekwencją „prawa wyboru kobiety”. Zakładając, że aborcja na życzenie jest spoko, to ten pomysł też jest spoko. Idiotką jest Carl B. Hamilton. Jak każdy ideolog reżimu Rothschildów brnie w paradoksy. Wspomnijmy feministki ujmujące się za islamskimi gwałcicielami….