W ramach akcji społecznej, część szwedzkich kobiet zakłada na głowy chusty i szale na wzór hidżabu w geście solidarności z dyskryminowanymi muzułmankami. Organizatorzy apelują do polityków, by powstrzymali „pochód faszyzmu”.

„Szwedki wcielają w życie prawdziwe znaczenie „siostrzaństwa” [oryg. Sisterhood – red.] zakładają szale i chusty na głowy, by pokazać swoje wsparcie dla muzułmanek dyskryminowanych w ich kraju” –pisze feministyczny portal viralwomen.com.

Akcja ma związek z ubiegłotygodniowym wydarzeniem z jednej z dzielnic Sztokholmu. Nieznany mężczyzna brutalnie zaatakował tam muzułmankę, która była w zaawansowanej ciąży. Miał uderzyć jej głową o samochód. Według policji była to napaść na tle religijnym.

W reakcji na to, część kobiet zaczęła zamieszczać w mediach społecznościowych swoje zdjęcia w założonych na głowę chustach i szalach, na wzór muzułmański. Wśród nich jest również liderka Partii Zielonych, Asa Romson.

Organizatorzy akcji, Foujan Rouzbeh and Nabila Abdul Fattah, wzywają ministerstwo sprawiedliwości do podjęcia działań na rzecz zapewnienia szwedzkim muzułmankom prawa do osobistego bezpieczeństwa i wolności religijnej, a także zwalczania dyskryminacji, z jaką ich zdaniem spotykają się w tym kraju kobiety wyznające islam. Apelują, że w obliczu narastającej niechęci do muzułmanów, rząd i politycy powinni zacząć działać, by „powstrzymać pochód faszyzmu”.

viralwomen.com / Kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. marcink
  marcink :

  Bardzo słuszna inicjatywa, która piecze dwie pieczenie przy jednym ogniu. Po pierwsze akcja przedstawia Islam jako religię dyskryminowaną. Pełny sukces zważywszy, że raporty ONZ mówią, że to Chrześcijaństwo jest dyskryminowana i to w 90% przez Islam. Piękna propagandowa zamiana ról kat-ofiara. A druga sprawa przyzwyczajanie Szwedek do nowych trendów w modzie. Niebawem burka będzie obowiązkowa. Paradoks Feministki usilnie walczą o tolerancje dla Religii, w której Kobieta jest tylko albo aż przedmiotem.

 2. baciar
  baciar :

  a moze nich sie przebiora w te osoby które przez fanatyczna religie zostały zamordowane ciekawe jakby wygladały z powbijanymi gwozdziami albo śrubami ale chyba w ta strone to juz ich poprawna tolerancja nie działa GŁUPOTA TEGO KRAJU SIEGNEŁA KRETYNIZMU bo bruk jest chyba powyżej

 3. sylwia
  sylwia :

  Można przypuścić , że część tych kobiet nosi takie chusty by upodobnić się do muzułmanek i w ten sposob ochronić się przed napadami i gwałtami muzułmanów. Myślą: '…nie broni mnie policja, więc może obroni mnie ta szmata…’ – '… polisen skyddar mig inte, så kanske denna trasan kan försvara mig…’ W Polsce już zdarzyły się gwałty Polek przez Czeczenów. Polskim kobietom można doradzic, by kupowały teraz gaz obronny i broń, nawet czarno-prochową. Przygotowujmy się na najgorsze.

  https://www.youtube.com/watch?v=_graOOFLirw