Przed siedzibą administracji państwowej w Zaporożu zebrało się około 6 tysięcy osób żądając dymisji gubernatora. Doszło do szturmu na budynek.

Gubernator odrzucił żądanie protestujących. Około 14-14.30 miejscowego czasu działacze Majdanu zaczęli przebijać się przez kordon funkcjonariuszy MSW, obrzucając ich kamieniami. Milicja odpowiedziała granatami hukowymi i gazowymi. Podczas szturmu rannych zostało pięć osób, dwie zostały zawiezione do szpitala.Organizatorzy akcji zapowiadają, że zamierzają zostać pod budynkiem administracji nawet do rana. Jest spodziewany kolejny szturm na budynek.

Do protestów, aczkolwiek dość nielicznych, doszło również na wschodzie i południu Ukrainy, m.in. w Odessie i Dniepropietrowsku, gdzie około 2 tysiące osób również próbowało zdobyć budynek administracji państwowej. Z kolei w Doniecku pod siedzibą miejscowego gubernatora zebrali się zwolennicy Partii Regionów, którzy zapowiadają jej obronę.

jz/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz