W wywiadzie udzielonym węgierskiemu portalowi konserwatywnemu mandiner.hu szef agencji Stratfor George Friedman powiedział, że premier Węgier Viktor Orban jest wystarczająco śmiały, by „stwierdzić oczywistość” o islamizacji Europy, o czym boi się mówić Unia Europejska.

Friedman stwierdził, że USA nie maja chęci finansowania bezpieczeństwa Europy i nie rozpoczną działań militarnych przeciwko Syrii, ponieważ to nie służy ich interesom. Powiedział, że z „egzystencjalnego” punktu widzenia, kryzys na Bliskim Wschodzie jest ważniejszy dla Europy.

Jego zdaniem premier Orban mówi głośno to, co jest oczywiste – że trwa islamizacja Europy, czego podzielona UE nie chce przyjąć do wiadomości. Zdaniem Friedmana świadczą o tym również zamachy w Paryżu i Brukseli. Dodał, że rozumie decyzję Orbana o zamknięciu granic dla wszystkich migrantów, ponieważ nie sposób odseparować fundamentalistów od zwykłych muzułmanów.

Szef Stratforu uważa, że w przeciwieństwie do amerykańskich władz „normalny Amerykanin” wie, że „nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale niemal każdy terrorysta jest muzułmaninem”.

Dailynewshungary.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz