Szef Pentagonu: Będziemy bronić wschodniej flanki NATO

Szef Departamentu Obrony USA Lloyd Austin spotkał się w piątek w Brukseli z ministrami obrony państw Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9). Zadeklarował, że zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w obronę terytorium NATO jest niepodważalne.

Szef Pentagonu spotkał się w piątek w Brukseli z ministrami obrony państw Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9). “Sekretarz Austin potwierdził, że USA są zjednoczone ze swoimi środkowoeuropejskimi sojusznikami i że zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do obrony terytorium NATO jest niepodważalne” – napisano w komunikacie Pentagonu.

Austin pochwalił sojuszników za kroki wykonane w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO i udzielenie pomocy wojskowej dla Ukrainy. Wezwał też do utrzymania determinacji, by odstraszyć Rosję od agresji.

“Sekretarz stwierdził, że mimo wysiłków Rosji, by nas podzielić, Stany Zjednoczone i sojusznicy NATO pozostają zjednoczeni i silniejsi razem” – napisano w komunikacie.

W spotkaniu wziął udział m.in. szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak.

Zobacz także: Europejskie państwa NATO i Finlandia chcą stworzyć wspólny system obrony powietrznej

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO zadeklarował we wtorek, że jakikolwiek atak na infrastrukturę krytyczną państw NATO napotka zjednoczoną i zdeterminowaną odpowiedź. Zapowiedział zwiększenie ochrony tej infrastruktury i wezwał Rosję do wycofania wojsk z Ukrainy i zakończenia wojny.

Zobacz także: USA i NATO: będzie więcej systemów obrony powietrznej dla Ukrainy

deefense.gov / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply