Szef NATO wyraził zaniepokojenie, że walki na Ukrainie mogą wymknąć się spod kontroli i przerodzić w wojnę między Rosją a NATO.

„Jeśli coś pójdzie nie tak, to może pójść strasznie źle” – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w rozmowie z norweskim nadawcą NRK.

„Na Ukrainie toczy się straszna wojna. Jest to również wojna, która może przerodzić się w wielką wojnę między NATO a Rosją” – powiedział. „Pracujemy nad tym każdego dnia, aby tego uniknąć” – dodał.

Stoltenberg, były premier Norwegii, powiedział w wywiadzie, że „nie ma wątpliwości, że wojna na dużą skalę jest możliwa”, dodając, że ważne jest uniknięcie konfliktu, „który obejmie więcej krajów w Europie”.

Jak informowaliśmy, prezydent Rosji Władimir Putin przekonywał podczas szczytu ministrów obrony z Szanghajskiej Organizacji Współpracy, że dążenie narodów zachodnich do utrzymania dominacji na arenie światowej zwiększa ryzyko konfliktu.

„Potencjał konfliktu na świecie rośnie i jest to bezpośrednią konsekwencją prób zachodnich elit, by wszelkimi środkami zachować swoją dominację polityczną, finansową, militarną i ideologiczną” – powiedział Putin.

Oskarżył też Zachód o „wykorzystywanie” Ukrainy i wykorzystywanie jej mieszkańców jako „mięsa armatniego” w konflikcie z Rosją.

Przypomnijmy, Putin brał w środę udział w posiedzeniu rosyjskiej Rady Praw Człowieka. W jego trakcie odniósł się do wojny z Ukrainą i sytuacji międzynarodowej. „Zagrożenie wojną jądrową… macie rację. Takie zagrożenie narasta” – słowa rosyjskiego przywódcy zacytowała agencja informacyjna Interfax.

CZYTAJ TAKŻE: Putin wyraził „rozczarowanie” oświadczeniem Merkel ws. porozumień mińskich

Kresy.pl / apnews.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz