Mariusz Błaszczak zapowiedział, że polski rząd nie pozwoli na to, by w polskich miastach powtórzyło się to, co działo się w noc sylwestrową w Kolonii czy w Hamburgu.

Szef MSWiA odniósł się do napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety w Niemczech w noc sylwestrową, m.in. w Kolonii i Hamburgu.„Nie pozwolimy na to, żeby to, co działo się w noc sylwestrową w Kolonii, w Düsseldorfie, w Hamburgu powtórzyło się w miastach Polskich”– wyraźnie podkreślił Błaszczak.

„Te ataki Arabów na kobiety w Niemczech – to jest niedopuszczalne, to nie może się powtórzyć w Polsce, taka sytuacja nie może mieć miejsca”– powiedział minister.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak odniósł się również do złożenia przez Polskę deklaracji w Brukseli ws. przyjęcia stu uchodźców. „My nie mieliśmy wyjścia”– stwierdził minister dodając, że „w 2016 i 2017 roku jesteśmy zobowiązani do zgłoszenia gotowości przyjęcia 7 tys. uchodźców”. Błaszczak zaznaczył jednak, że jest to konsekwencja decyzji byłej minister Teresy Piotrowskiej. Gdyby zagłosowała przeciw decyzji o przyjęciu uchodźców, Polska – podobnie jak Węgry czy Słowacja – miałaby możliwość złożenia skargi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. „My nie możemy nie realizować prawa unijnego, bo postawiono nas w takiej trudnej sytuacji”– twierdził Błaszczak.

Minister zaznaczył, że rząd PiS nie będzie narażać „Polski i Polaków na niebezpieczeństwo”. „Będziemy bardzo dokładnie kontrolowali to, kto miałby do naszego kraju przyjechać”– powiedział i dodał, że osoby przyjeżdżające do polski muszą być uchodźcami, a nie imigrantami ekonomicznymi.

Tvp.info / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. upadlina
  upadlina :

  przestań pieprzyć Błaszczak!! Tak jak współpracowaliście ze sobą przy okrągłym stole, tak wciąż nic się nie zmieniło!! Wygodnie jest się teraz tłumaczyć, że to PO się zgodziło! Wy możecie się z tego wycofać, jeżeli jest to szkodliwe dla kraju, a jest!! Po prostu nie chcecie przeciwstawiać się waszym pejsatym mocodawcom, którzy realizują swój plan multi-kulti!! Niech was szlag trafi, pieprzeni oszuści!! Dla mnie jesteście skończeni!!!!!

 2. jaro7 :

  W deklaracjach to macie Mistrzostwo świata,niestety w realu to niestety liga podwórkowa.Tak z ciekawości,czy Duda odbierze medal Grossowi,czy mu żona i teść nie pozwolą? Na razie cisza w temacie.I jak długo jeszcze Waszczykowski zamierza trzymać na stołku tego Grajewskiego?

 3. scorpio :

  Z wypowiedzi obecnej ekipy rzadzacej i artykulow prasowych niniejszym stwierdzam ze orkiestra gra te same melodie tylko grajki i dyrygent sie zmienil. Mam tu na mysli polityke zagraniczna tzn. stosunki z Bruksela, Berlinem, Waszyngtoem, pro banderowska UPAdlina, antagonistyczna polityka przeciwko Rosji oraz podejscie do nielegalnej migracji „dziczy” do Europy. Trzeba byc slepym i totalnym debilem aby nie widziec i myslec ze UE i kraje czlonkowski nie ida w strone katastrofy i zaglady na wlasne zyczenie

 4. mopveljerzyjj :

  Jarosław Kaczynski: Ważne jest pytanie: czy rząd ma prawo – pod obcym, zewnętrznym naciskiem, bez wyrażonej zgody narodu – podejmować decyzje, które z wysokim stopniem prawdopodobieństwa mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie, naszą codzienność, nasze życie publiczne, przestrzeń publiczną, na naszą realną sferę wolności, wreszcie na nasze bezpieczeństwo.
  PiS uważa, że podejmowanie tego rodzaju decyzji bez wyraźnej zgody społeczeństwa, a takiej zgody nie ma, jest łamaniem konstytucji, łamaniem zasady suwerenności narodu, a także praw obywatelskich.
  Nie chodzi o przyjęcie tej czy innej liczby cudzoziemców, tylko o to, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zostanie uruchomiony pewien proces.
  Najpierw liczba cudzoziemców gwałtownie się zwiększy, następnie nie będą oni przestrzegać, bo nie chcą naszego prawa i naszych obyczajów, a później albo i równolegle – będą narzucać, w agresywny i gwałtowny sposób, w przestrzeni publicznej swoją wrażliwość i swoje wymogi w różnych dziedzinach życia.
  Jeżeli ktoś mówi, że to nieprawda, to niech się rozejrzy po Europie. Niech spojrzy choćby na Szwecję – 54 strefy, gdzie obowiązuje szariat i nie ma żadnej kontroli państwa; obawy przed wywieszaniem flagi szwedzkiej na szkołach, tam jest taki obyczaj, bo na tej fladze jest krzyż. Nawet okazuje się, że szwedzkim dziewczętom, uczennicom, nie bardzo już dziś wolno chodzić w krótkich strojach, bo to też się nie podoba.
  Co się dzieje we Włoszech? Pozajmowane kościoły, traktowane niekiedy jako toalety. Co się dzieje we Francji? Nieustanna awantura, też wprowadzany szariat, patrole, które pilnują przestrzegania szariatu. To samo w Londynie. Także w najmocniejszych, najtwardszych pod tym względem Niemczech tego rodzaju zjawiska mają miejsce.
  Czy chcecie, żeby to pojawiło się także w Polsce, żebyśmy przestali być gospodarzami we własnym kraju? Otóż ja chcę jasno powiedzieć – Polacy tego nie chcą i nie chce tego PiS.
  AMEN !!!

 5. patriota :

  Tylko skretyniały debil wyraziłby zgodę na przyjęcie hołoty, która we wszystkich krajach, gdzie jest rozlokowana dopuściła się tak wielu przestępstw o charakterze kryminalnym, seksualnym etc. NIE UDA NAM SIĘ ZAPANOWAĆ NAD TYM MOTŁOCHEM, BO POLITYCZNIE POPRAWNE PISIORKI BĘDĄ POBŁAŻLIWE DLA NICH JAK DLA UPAIŃCÓW i, wzorem Niemców, będą próbowali tuszować eskapady migrantów. NIE POZBĘDZIEMY SIĘ ICH JAK PRZYBĘDĄ, gdyż Niemcy sprytnie zabezpieczą granice i wszelkimi sposobami rozlokują największy chłam spośród nich po krajach ościennych. Jedyną metodą jest (wzorem pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej) grać na zwłokę, ogłaszać brak przygotowania, przeciągać terminy, by sflustrowani migranci zaczęli szaleć w takim stopniu, który wymusi na krajach „goszczących” hołotę wprowadzenie bezkompromisowej polityki względem nich, deportacje. Jednakże tak prosta analiza i wnioski przezwyższają intelektualne możliwości pisiorowskich ministrów. Nie potraficie myśleć – kopiujcie zachowania sąsiadów godnych naśladowania (Węgrów). Szkoda, że Orban podczas wizyty nie powiedział nawiedzonemu jak ma postępować z pseudo-uchodźcami…