– Rzecznik Praw Obywatelskich jest zakodowany i prezentuje lewackie poglądy. Środowiska lewackie próbują zaognić sytuacje w Ełku. Czemu ma służyć działanie środowisk lewackich? To ma służyć zagranicy – uważa minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

Błaszczak podkreślił, że „to obywatel Polski został zamordowany”, zaś w samym Ełku jest bezpiecznie. – Policja zatrzymała podejrzanych o morderstwo jak i tych, którzy dopuścili się aktów chuligańskich. Zatrzymanych zostało 28 osób, w tym cztery oskarżone o morderstwo. W Polsce w odróżnieniu od tego, co się dzieje na zachodzie Europy, jest bezpiecznie –mówił minister.

Szef MSWiA zaznaczył, że rząd PiS „nie kontynuuje polityki rządu PO-PSL, który chciał do Polski sprowadzać muzułmańskich imigrantów.” Przypomniał, że w Niemczech dochodziło do podpaleń.

– W Polsce nie ma takiego problemu, bo rząd Polski zmienił swoją politykę. Rzecznik Praw Obywatelskich jest zakodowany i prezentuje lewackie poglądy. Środowiska lewackie próbują zaognić sytuacje w Ełku –uważa minister.

– Czemu ma służyć działanie środowisk lewackich? To ma służyć zagranicy. Najpierw ulica, potem zagranica. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy Ci, którzy łamali prawo, usłyszą zarzuty– podkreślił Błaszczak.

ZOBACZ: Ełk: 21-latek zginął od ciosów nożem. Nieoficjalnie: wśród sprawców obcokrajowcy z Afryki [+VIDEO / 16+]

Wcześniej informowaliśmyo inicjatywie „Marsz solidarności z muzułmanami”, który ma się odbyć w piątek wieczorem w Ełku. Jego organizatorem jest lewicowa organizacja o nazwie Ośrodek ds. monitorowania nacjonalizmu.

– Chcemy razem ze wszystkimi mieszkańcami Ełku okazać wsparcie dla Muzułmanów, którzy padając ofiarą narodowskiej nienawiści zmuszeni byli do obrony swojego życia i mienia– czytamy w opisie wydarzenia na portalu społecznościowym. Organizatorzy zapowiadają przejście główną ulicą Ełku, by „potępić ten ksenofobiczny akt i pokazać, że jesteśmy większością tolerancyjną i kochającą różnorodność”. – Przyczyną całej sytuacji jest karygodne zachowanie kibola z Ełku, który wrzucił zagrażające życiu materiały wybuchowe do arabskiego lokalu –uważają organizatorzy.

– Organizowany w święto Trzech Króli „Marsz solidarności z Muzułmanami w Ełku ” to iskra na beczkę prochu. Przygotowuje to „tęczowa” organizacja z Warszawy, która przyjeżdża tutaj na „gościnne występy”. MSWiA i władze miasta powinny zakazać tego wydarzenia, które może mieć nieobliczalne skutki– komentował tę inicjatywę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Przeczytaj: Ełk: Msza św. w intencji zamordowanego. „Droga przemocy, zemsty i agresji to nie jest droga chrześcijanina”

Jak podawaliśmy wcześniej, drugi z pracowników baru z kebabem w Ełku – 41-letni Algierczyk z polskim obywatelstwem usłyszał zarzut zabójstwa. Pierwszym oskarżonym jest 26-letni Tunezyjczyk, który zeznał w czasie przesłuchania, że w czasie bójki z 21-letnim Danielem „mógł użyć noża”. Według najnowszych informacji Daniel otrzymał trzy, a nie, jak pierwotnie informowano, dwie, rany kłute, w tym jedną w okolicach serca. Przyczyną jego śmierci był krwotok, w wyniku tej rany. Poza tym 21-latek został jeszcze ugodzony w brzuch oraz prawe przedramię – ta ostatnia rana była jednak „powierzchowna”. Sam zamordowany, a także jego kolega, który później wrzucił petardę do lokalu, w którym pracowali podejrzani o zabójstwo, byli wcześniej znani policji.

Tvp.info / Kresy.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz