Eliot L. Engel, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, złożył w piątek oświadczenie w sprawie doniesień, że prezydent Trump może w najbliższych dniach powitać prezydenta Andrzeja Dudę w Białym Domu. Polityk chce odwołania wizyty.

Jak poinformował przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, poinformował w piątek poprzez stronę Komisji Spraw Zewnętrznych, że jest przeciwny wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Uważa, że polski prezydent jest przedstawicielem władzy, która przejawia tendencje autokratyczne, a prezydent Trump niebezpiecznie zbliża się do takich polityków.

„Zaproszenie prezydenta Trumpa dla polskiego prezydenta Dudy do Białego Domu w przyszłym tygodniu jest kolejnym przykładem jego zauroczenia liderami, którzy wykazali tendencje autokratyczne. Podczas gdy Polska jest bliskim i cenionym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, prezydent Duda i jego partia, Prawo i Sprawiedliwość, podważyli polski wymiar sprawiedliwości, zainstalowali lojalistów partyjnych na wpływowych stanowiskach w wojsku i sabotowali niezależne media”.

Zobacz też: DGP: Mosbacher interweniowała ws. porównania LGBT do komunizmu przez Dudę

Zdaniem amerykańskiego urzędnika, Prawo i Sprawiedliwość jest partią homofobiczną, a jej polityka stoi w sprzeczności nawet z prawami człowieka.

„Ponadto prezydent Duda i jego partia promują przerażające homofobiczne stereotypy anty-LGBTQ i politykę, która jest sprzeczna z prawami człowieka i wartościami, do których Ameryka powinna dążyć”.

Zobacz też: Media informują o nieoficjalnym terminie spotkania Trumpa z Dudą

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Skrytykował również fakt, że prezydent Polski został zaproszony do Stanów Zjednoczonych na zaledwie 11 dni przed polskimi wyborami. Wezwał prezydenta Donalda Trumpa do odstąpienia od spotkania.

„Taka wizyta w środku globalnej pandemii – zaledwie jedenaście dni przed wyborami prezydenckimi w Polsce, w których kandydatem jest prezydent Duda – jest wysoce nieodpowiednia. Wzywam prezydenta Trumpa do natychmiastowego odwołania tego spotkania”.

Zobacz też: Duda: możliwe, że żołnierzy USA będzie w Polsce więcej

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz