Eliot L. Engel, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, złożył w piątek oświadczenie w sprawie doniesień, że prezydent Trump może w najbliższych dniach powitać prezydenta Andrzeja Dudę w Białym Domu. Polityk chce odwołania wizyty.

Jak poinformował przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, poinformował w piątek poprzez stronę Komisji Spraw Zewnętrznych, że jest przeciwny wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Uważa, że polski prezydent jest przedstawicielem władzy, która przejawia tendencje autokratyczne, a prezydent Trump niebezpiecznie zbliża się do takich polityków.

„Zaproszenie prezydenta Trumpa dla polskiego prezydenta Dudy do Białego Domu w przyszłym tygodniu jest kolejnym przykładem jego zauroczenia liderami, którzy wykazali tendencje autokratyczne. Podczas gdy Polska jest bliskim i cenionym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, prezydent Duda i jego partia, Prawo i Sprawiedliwość, podważyli polski wymiar sprawiedliwości, zainstalowali lojalistów partyjnych na wpływowych stanowiskach w wojsku i sabotowali niezależne media”.

Zobacz też: DGP: Mosbacher interweniowała ws. porównania LGBT do komunizmu przez Dudę

Zdaniem amerykańskiego urzędnika, Prawo i Sprawiedliwość jest partią homofobiczną, a jej polityka stoi w sprzeczności nawet z prawami człowieka.

“Ponadto prezydent Duda i jego partia promują przerażające homofobiczne stereotypy anty-LGBTQ i politykę, która jest sprzeczna z prawami człowieka i wartościami, do których Ameryka powinna dążyć”.

Zobacz też: Media informują o nieoficjalnym terminie spotkania Trumpa z Dudą

Skrytykował również fakt, że prezydent Polski został zaproszony do Stanów Zjednoczonych na zaledwie 11 dni przed polskimi wyborami. Wezwał prezydenta Donalda Trumpa do odstąpienia od spotkania.

„Taka wizyta w środku globalnej pandemii – zaledwie jedenaście dni przed wyborami prezydenckimi w Polsce, w których kandydatem jest prezydent Duda – jest wysoce nieodpowiednia. Wzywam prezydenta Trumpa do natychmiastowego odwołania tego spotkania”.

Zobacz też: Duda: możliwe, że żołnierzy USA będzie w Polsce więcej

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply