„Jesteśmy gotowi na współpracę z umiarkowanymi krajami arabskimi” – powiedział gen. Gadi Eizenkot.

Jak powiedział Eizenkot saudyjskiej gazecie „Elaph” wydawanej w Londynie: „Jesteśmy gotowi wymienić się doświadczeniami z Arabią Saudyjską i innymi umiarkowanymi krajami arabskimi oraz wymieniać informacje wywiadowcze. Istnieje wiele wspólnych interesów między nami a Arabią Saudyjską”. Eizenkot uważa, że prezydentura Donalda Trumpa daje możliwość powstania nowego regionalnego sojuszu na Bliskim Wschodzie. „Irański plan opiera się na kontrolowaniu Bliskiego Wschodu” – stwierdził Eizenkot. Eizenkot wskazał na Syrią, Liban i Jemen jako kraje, za pośrednictwem których Teheran chce zbudować swoją hegemonię w regionie.

Wobec Iranu, Izrael i Arabia Saudyjska mają „tożsame” podejście, uważa Eizenkot. Szef izraelskiej armii przypomniał, że Izrael nie pozwoli na obecność Iranu, Hezbollahu i innych szyickich bojówek w Syrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Antyirański sojusz saudyjsko-izraelski? Nowa wojna rozpocznie się w Libanie?

Kresy.pl / Jerusalem Post
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz