Podniesienie poziomu bezpieczeństwa Polski – to był główny cel prezydenta Andrzeja Dudy w pierwszym roku jego kadencji – uważa prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Minister Krzysztof Szczerski zwrócił uwagę, że najistotniejszym punktem, który miał służyć podniesieniu bezpieczeństwa naszego kraju był szczyt NATO w Warszawie. Polityk zaznaczył, że prezydent zrealizował założoną przez siebie koncepcję.

Pan Prezydent zrealizował w 100 proc. taki plan, jaki od samego początku był zakładany. Szczyt NATO w Warszawie jest szczytem, który wykroczył poza ramy poprzednich szczytów. Nie był szczytem przeglądowym tylko decyzyjnym, jak powiedział pan Prezydent, i był szczytem, który zmienił formułę bezpieczeństwa Europy Środkowej, w tym Polski, poprzez obecność wojsk NATO w Polsce i krajach Europy Środkowej, szczególnie w państwach bałtyckich. To jest niezwykle ważne, że dokładnie to, co zostało założone, czyli stała obecność wojsk NATO na terenie, m.in. Polski – została zrealizowana. Możemy powiedzieć, że pan Prezydent Andrzej Duda swoimi działaniami podniósł poziom bezpieczeństwa Polski– wskazał Krzysztof Szczerski.

W czasie roku prezydentury Andrzej Duda podpisał ponad 200 ustaw. Skierował też do Sejmu pięć projektów – w tym zapowiadane w kampanii projekty dot. obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku, jak również projekt tzw. ustawy frankowej.

radiomaryja.pl/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. mop
    mop :

    Kiedyś Duda (SPADOCHRONIARZ) był materiałem na polityka gdy reprezentował Unię Wolności. Zapisując się do PiS wykazał albo brak rozeznania w ideach (a tego nie ma co drugi tzw. polityk i większość tzw. publicystów), albo wzięły górę jego kunktatorskie cechy charakteru. PiS to partia jak Jarosław Kaczyński (i w jakiejś części jego nieżyjący brat Lech, słabszy jednak od brata) – anachroniczna i z kompleksami. Nigdy nie postawi na nowoczesność, ani na to abyśmy dołączyli do zachodniej cywilizacji z jej społecznymi osiągnięciami. Duda to polityk nikt, który Polaków ma za idiotów.Polityk, który rżnie swój elektorat, „ciemny lud”. Zorientowanych Polaków Duda nie orżnie, ale tych, którzy nie siedzą w polityce, nie są jej uczestnikami – owszem. „Ciemny lud wszystko kupi” – klasyka PiS. Gdyby więcej było takich decyzyjnych polityków jak Duda, należałoby się bać o niepodległość kraju. Takie jest zagrożenie ze strony Dudów. PS. Duda PiSoprezydent twierdzi, że wysłanie wojsk polskich na Ukrainę jest dopuszczalne i warto to przemyśleć tym samym zaproponował rozważenie wypowiedzenia wojny Federacji Rosyjskiej przez Polskę.Duda nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje wojna? To są dziesiątki miliardów złotych. Duda – ludzie w Polsce są biedni i potrzebują lepszych miejsc pracy, a nie wojny! https://forumemjot.wordpress.com/2015/06/10/raport-gus-w-polsce-zyje-62-mln-osob-ponizej-granicy-ubostwa-eksterminacja-narodu-polskiego/ Nikt też nie chce, aby lotnisko w Rzeszowie czy w Lublinie wyglądało jak to w Doniecku. Chcemy pokoju. Chcemy powrotu do współpracy z Rosją, a nie wojny.