Napastnik odebrał broń żołnierzowi, po czym próbował schronić się z nią w jednym ze sklepów.

W wyniku zajścia zginął napastnik. Na lotnisku trwa wciąż operacja francuskich służb specjalnych i saperów. Lotnisko zostało ewakuowane, a loty odwołane.CZYTAJ TAKŻE:
Francja: zamach terrorystyczny udaremniony w ostatniej chwili

Rzecznik MSW Pierre-Henry Brandet podał, że po odebraniu broni żołnierzowi około godziny 8:30 napastnik próbował schronić się w sklepie, lecz został zastrzelony przez siły bezpieczeństwa. Według rzecznika napasnik nie próbował się bronić.

Francuski resort spraw wewnętrznych podał także, że napastnik był zradykalizowanym muzułmaninem. Kilka godzin wcześniej na północ od Paryża, w trakcie kontroli drogowej mężczyzna ten postrzelił policjantkę.

kresy.pl / wpolityce.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz