Oficjalna strona internetowa Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 usunęła mapę z Krymem przedstawionym oddzielnie od Ukrainy. Został zastąpiony innym obrazem – poinformował w piątek portal 112 International.

Jak poinformował w piątek portal 112 International, oficjalna strona internetowa Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 usunęła mapę z Krymem przedstawionym oddzielnie od Ukrainy. Został zastąpiony innym obrazem

Na stronie pojawił się wyskakujący ekran “Strefa Dopingu” z interaktywną mapą. Po rozszerzeniu przedstawia obraz Ukrainy z Krymem jako częścią kraju. Wcześniej był pokazywany jako oddzielony od Ukrainy. Incydent wywołał publiczne oburzenie na Ukrainie. MSZ wezwał ambasady w Japonii i Szwajcarii do podjęcia działań w tym zakresie.

Sytuacja z własnością Krymu na mapie zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 wymaga odpowiedzi ze strony ambasady Rosji i rosyjskich urzędników sportowych, powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

“Wierzę, że to jest powód, dla którego nasza ambasada i nasi przedstawiciele sportowi podjęli pewne kroki i zadali odpowiednie pytania” – podkreślił Pieskow.

Ukraińskie MSZ nakazało ukraińskim ambasadom w Szwajcarii, gdzie znajduje się siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, oraz w Japonii rozwiązać kwestię granic. Później ukraiński minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba ogłosił, że MKOl zmienił mapę i przeprosił za błąd.

Zobacz też: Osiągnięto “kompromis” w sprawie koszulek reprezentacji Ukrainy w piłce nożnej 

Igrzyska Olimpijskie w Tokio miały odbyć się latem 2020 roku. W związku z pandemią koronawirusa igrzyska zostały przełożone na rok. Igrzyska olimpijskie potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r.

Zobacz też: „Znowu Moskal?” Ukraińska pisarka skrytykowała zdobywcę zwycięskiego gola dla Ukrainy na Euro 2020

Kresy.pl/112/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply