Dwie osoby zostały aresztowane po tym, jak aktywiści Just Stop Oil spryskali Stonehenge pomarańczową farbą proszkową.

Jak przekazał w środę portal The Guardian, dwie osoby zostały aresztowane po tym, jak aktywiści Just Stop Oil spryskali Stonehenge pomarańczową farbą proszkową. Rishi Sunak potępił tę akcję, mówiąc: „To haniebny akt wandalizmu wobec jednego z najstarszych i najważniejszych pomników w Wielkiej Brytanii i na świecie”.

Zobacz też: “Aktywistki klimatyczne” oblały farbą warszawską Syrenkę

Dale Vince, darczyńca Partii Pracy i były zwolennik Just Stop Oil (JSO), odpowiedział na komentarz Sunaka, że ​​„pewien darczyńca Partii Pracy” powinien potępić tę akcję, mówiąc: „Ponieważ Rishi Sunak osobiście poprosił mnie o komentarz, będzie. Nie popieram tego, co dziś zrobiło JSO, to takie proste. Są jednak o wiele gorsze działania, na których moglibyśmy się skupić, o wiele bardziej szkodliwe – jak na przykład wepchnięcie dwóch milionów dzieci i ich rodzin w biedę.

Lider Partii Pracy Keir Starmer nazwał tę grupę „żałosną”.

„Osoby odpowiedzialne muszą stawić czoła całej mocy prawa” – powiedział.

Mieszkańcy próbowali zatrzymać opryski, jednemu z nich udało się wyrwać puszkę sprayu.

Policja w Wiltshire powiedziała: “Zaaresztowaliśmy dwie osoby w związku z incydentem w Stonehenge dzisiejszego popołudnia. Około południa otrzymaliśmy zgłoszenie, że dwóch podejrzanych spryskało niektóre kamienie pomarańczową farbą. Funkcjonariusze przybyli na miejsce i aresztowali dwie osoby pod zarzutem zniszczenia starożytnego pomnika”.

Kresy.pl/The Guardian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply