Według szacunków ONZ zaludnienie Ukrainy skurczy się o jedną piątą

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że do 2050 roku zaludnienie Ukrainy wraz z Krymem zmniejszy się do nieco ponad 32 mln.

Portal ukraińskiego tygodnika „Dzerkało Tyżnia” przedstawia dane z raportu ONZ „Perspektywy zaludnienia państw na świecie”. Szacunki w odniesieniu do Ukrainy wskazują, że populacja w tym państwie poważnie zmniejszy się do połowy bieżącego wieku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W roku bieżącym zaludnienie Ukrainy wraz z anektowanym przez Rosją Krymem wyniosło 43,99 mln. Jednak według prognozy ONZ w 2030 roku na tych terenach będzie mieszkać już tylko 40,88 mln ludzi. W 2040 roku na tym terytorium będzie już tylko 38 mln mieszkańców i liczba ta zmniejszy się do 35,22 mln w roku 2050, jak szacuje ONZ. Oznacza to, że do połowy wieku liczba mieszkańców Ukrainy zmniejszy się o 19,9%.

Zgodnie z raportem, Ukraina znajdzie się gronie czterech państw w których spadek liczby ludności będzie największy zmniejszając się aż o jedną piątą. Obok niej do tak poważnej depopulacji dojdzie jeszcze na Litwie, Łotwie oraz w Bułgarii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Choć, zgodnie z prognozą ONZ, liczba ludności do 2050 r. zmniejszy się aż w 55 państwach (głównie w Europie), to jednocześnie na całym świecie zwiększy się o 2 miliardy do 9,7 mld.

Czytaj także: GUS: Liczba ludności Polski maleje

zn.ua/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz