Pieniądze wesprą specjalny projekt prowadzony na Ukrainie przez ONZ.

Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ i dyrektor wykonawczy programu „ONZ Kobiety” Phumzile Mlambo-Ngcuka oraz ambasador Szwecji na Ukrainie Martin Hagstrom podpisali umowę o finansowaniu projektu „Genderowa równość w narodowych reformach oraz ustanowieniu pokoju i bezpieczeństwa na Ukrainie”. Budżet projektu wynosi 5 milionów euro na okres czterech lat. Jak podał ukraiński Portal Rządowy, finansowanie będzie skierowane na „zabezpieczenie kompleksowego narodowego mechanizmu wprowadzenia genderowej równości w branżowych reformach poprzez wsparcie pracy nowo utworzonego biura rządowego pełnomocnika ds. genderowej polityki a także na pomoc w realizacji narodowego planu działań „Kobiety, pokój, bezpieczeństwo”.

Obecna podczas podpisania umowy ukraińska minister ds. europejskiej i euroatlantyckiej integracji Iwanna Kympusz-Cyncadze powiedziała, że głównymi zadaniami projektu będzie „monitoring aktualnego stanu spraw genderowych na Ukrainie oraz dynamiki zmian społecznych i wprowadzenie pilotowego projektu ustanowienia posad doradców w strukturach siłowych”. Projekt ma także zwiększyć efektywność pracy struktur, których zadaniem jest zabezpieczenie „genderowej równości”.

Jak powiedziała Phumzile Mlambo-Ngcuka, ONZ pomaga Ukrainie w przeprowadzaniu reform, które „zakładają zmianę świadomości społecznej i rujnowanie genderowych stereotypów”, ponieważ zdaje sobie sprawę, że Ukraina nie poradzi sobie sama z tym zadaniem.

Ambasador Szwecji podkreślał, że „gdy mówimy o gender, nie mówimy wyłącznie o kobietach. Mówimy o obronie praw wszystkich obywateli Ukrainy. Na przykład średnia długość życia mężczyzn na Ukrainie jest o wiele mniejsza, niż kobiet i ta sprawa także jest godna uwagi”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w maju br. Martin Hagstrom był wśród 15 ambasadorów akredytowanych na Ukrainie, którzy wyrazili zaniepokojenie sprawą bezpieczeństwa osób LGBTI, ich przyjaciół, rodzin i wszystkich „zwolenników tolerancji i równości” na Ukrainie.

CZYTAJ TAKŻE: Paradę Równości w Warszawie poparło 45 ambasadorów, w tym Ukrainy

Kresy.pl / Portal Urzędowy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz