Pakistańscy lekarze nie chcieli pomóc umierającemu chrześcijaninowi. Młody mężczyzna zmarł.

Muzułmańscy lekarze odmówili pomocy 30-letniemu chrześcijaninowi. „On jest nieczysty, nie chcemy brudzić naszych rąk podczas Ramadanu” – mieli powiedzieć Pakistańczycy. Irfan Masih, 30-letni sanitariusz, zmarł. Do szpitala położonego mieście Umerkot w prowincji Sindh trafił wraz z trzema innymi pracownikami sanitarnymi miejscowej gminy.

„Mój brat umarł podczas procesu oczyszczania brudów z jego ciała” – stwierdził brat zmarłego chrześcijanina. Pozostałych pacjentów, którzy trafili do szpitala razem z Irfanem Masihem, przewieziono do innej placówki.

CZYTAJ TAKŻE: Pakistan: kara śmierci dla szyity za wpisy na facebooku

Lokalni chrześcijanie zorganizowali przemarsz z ciałem zmarłego. Ojciec ofiary złożył już skargę przeciwko muzułmańskim lekarzom. Śmierć młodego mężczyzny została nazwana przez jedną z organizacji pozarządowych „przykładem uprzedzeń i nienawiści, z jakimi borykają się pakistańscy chrześcijanie”.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Przypomnijmy, że obecnie muzułmanie na całym świecie obecnie obchodzą Ramadan. Podczas jego trwania od świtu do zmierzchu muzułmaninowi nie wolno m.in. spożywać żadnych pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu.

CZYTAJ TAKŻE: Indie i Pakistan członkami Szanghajskiej Organizacji Współpracy

Kresy.pl/dailycaller.com, ndie.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz