Pakistańscy lekarze nie chcieli pomóc umierającemu chrześcijaninowi. Młody mężczyzna zmarł.

Muzułmańscy lekarze odmówili pomocy 30-letniemu chrześcijaninowi. „On jest nieczysty, nie chcemy brudzić naszych rąk podczas Ramadanu” – mieli powiedzieć Pakistańczycy. Irfan Masih, 30-letni sanitariusz, zmarł. Do szpitala położonego mieście Umerkot w prowincji Sindh trafił wraz z trzema innymi pracownikami sanitarnymi miejscowej gminy.

„Mój brat umarł podczas procesu oczyszczania brudów z jego ciała” – stwierdził brat zmarłego chrześcijanina. Pozostałych pacjentów, którzy trafili do szpitala razem z Irfanem Masihem, przewieziono do innej placówki.

CZYTAJ TAKŻE: Pakistan: kara śmierci dla szyity za wpisy na facebooku

Lokalni chrześcijanie zorganizowali przemarsz z ciałem zmarłego. Ojciec ofiary złożył już skargę przeciwko muzułmańskim lekarzom. Śmierć młodego mężczyzny została nazwana przez jedną z organizacji pozarządowych „przykładem uprzedzeń i nienawiści, z jakimi borykają się pakistańscy chrześcijanie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że obecnie muzułmanie na całym świecie obecnie obchodzą Ramadan. Podczas jego trwania od świtu do zmierzchu muzułmaninowi nie wolno m.in. spożywać żadnych pokarmów, pić żadnych napojów, palić tytoniu.

CZYTAJ TAKŻE: Indie i Pakistan członkami Szanghajskiej Organizacji Współpracy

Kresy.pl/dailycaller.com, ndie.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz