Podczas gdy Francja objęła rotacyjną prezydencję w Radzie UE na początku stycznia, sondaż Elabe dla „Les Echos” ujawnił podział opinii publicznej co do zalet członkostwa Francji w Unii Europejskiej.

Według sondażu Elabe opublikowanego szóstego stycznia na portalu Les Echos, tylko 27 procent Francuzów uważa, że zalety Unii Europejskiej przeważają nad jej wadami.

Zapytani o zalety przynależności do UE respondenci podzielili się na trzy grupy : 39 proc. Francuzów uważa, że ​​UE ma tyle samo zalet, co wad. 33 proc. twierdzi, że wady są większe, a tylko 27 proc. uważa przeciwnie, że ​​zalety są większe niż wady.

Zobacz też: “Nie jesteście u siebie!”. Atak islamistów na katolicką procesję we Francji

Wyniki sondażu wywołały apele o referendum w sprawie członkostwa kraju w UE.

Lider “Pokolenia Frexit”, Charles-Henri Gallois, napisał: „Tylko 27 procent Francuzów uważa, że ​​zalety UE przeważają nad jej wadami!

Gallois uważa, że kandydaci na prezydenta Francji powinni zaproponować referendum w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej.

Zobacz też: Sylwester we Francji. Podpalono 874 samochody [+VIDEO]

Warto przypomnieć, że w październiku szefowie dyplomacji Francji i Niemiec wyrazili wsparcie dla Komisji Europejskiej w jej sporze z Polską, a w kontekście wyroku polskiego TK oświadczyli, że „przynależność do UE obliguje prawnie i moralnie do przestrzegania wszystkich unijnych reguł”.

Kresy.pl/Les Echos

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply