Sondaż: Solidarna Polska wchodzi do Sejmu samodzielnie

Jak wynika z sondażu Centrum Badań Marketingowych Indicator, gdyby obecnie w wyborach parlamentarnych partie współtworzące Zjednoczoną Prawicę startowały osobno, to poza PiS w Sejmie znalazłaby się jeszcze Solidarna Polska, z trzy razy większym poparciem niż Porozumienie.

Centrum Badań Marketingowych Indicator przeprowadziło sondaż, w którym uwzględnia osobny start podmiotów politycznych tworzących obecnie obóz Zjednoczonej Prawicy, czyli Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienie. Z jego wyników, przytaczanych przez „Politykę” wynika, że w takim układzie PiS wygrałoby wybory, gdyby miały one odbywać się obecnie. Na tę partię chce głosować 26,1 proc. respondentów.

Drugie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni, która z wynikiem 17,8 proc. wyprzedza Koalicję Obywatelską, mogącą liczyć na poparcie 15,9 proc. ankietowanych.

 

Na dalszych miejscach znalazły się Lewica (8,2 proc.) oraz Konfederacja (6,1 proc.). Poza nimi do Sejmu weszłaby jeszcze, startując samodzielnie, Solidarna Polska (5,2 proc.), a także minimalnie wyprzedzane przez partię Zbigniewa Ziobro PSL (5,1 proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazłyby się: startujące samodzielnie Porozumienie Jarosława Gowina (1,6 proc.) i Kukiz’15 (1,2 proc.). Uwagę zwraca fakt, że osobno w badaniu uwzględniono Partię Zieloni (0,4 proc.), która dziś jest częścią Koalicji Obywatelskiej.

Ponadto, 12,4 proc. ankietowanych nie wie jaką partię poparłoby w wyborach parlamentarnych.

Badanie zostało przeprowadzone między 25 a 30 marca na reprezentatywnej próbie liczącej tysiąc osób.

Przypomnijmy, że pod koniec marca br. sondaż Social Changes pokazywał, że Zjednoczona Prawica (29 proc.) traci poparcie, a zajmujące drugie miejsce ugrupowanie Polska 2050 (25 proc.) wyraźnie wyprzedza Koalicję Obywatelską (18 proc.). Opublikowane parę dni później wyniki sondażu IBRiS dla portalu Onet wskazywały, że już tylko 0,1 punktu procentowego dzieli Koalicję Obywatelską od Polski 2050 (17,3 proc. i 17,2 proc.).

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply