W Sejmie znalazłoby się aż 7 partii.

Sondaż IBRIS został przeprowadzony na zlecenie „Rzeczpospolitej” 16-17 marca, czyli tydzień po przedłużeniu kadencji Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej i przegranej kandydata PiS na to stanowisko.CZYTAJ TAKŻE:
Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej

Wybory wygrałoby wprawdzie Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 29% – jest to jednak spadek aż o pięć punktów procentowych. Do PiS w znaczący sposób zbliżyła się Platforma Obywatelska, która cieszy się poparciem 27%. Oznacza to gigantyczny wzorst aż o 10 puntów procentowych w stosunku do poprzedniego badania tej pracowni.

Trzecia jest Nowoczesna z stałymi 9% poparcia. Na czwartą pozycję spadł Kukiz’15 który może liczyć na 8% (spadek o 2 punkty procentowe). W sejmie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc. poparcia, bez zmian), Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc., bez zmian) i Partia Razem (5 proc., wzrost o 2 punkty procentowe).

kresy.pl / wprost.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • kuba9131 :

   To nie kwestia popierania Ukrainy, ludzi nie obchodzi jaki kraj rząd popiera a jaki nie. Prawdopodobnie kwestia poparcia (a właściwie jego braku) Donalda Tuska przez polskie władze. Niestety oPOzycja wykorzystuje wynik 27:1. Mam nadzieję że sondaże wrócą do normy i PiS znowu będzie miał powyżej 35% poparcia.

   • upadlina
    upadlina :

    nie ukrainy, koleś, bo ukraina to walczy na wschodzie kraju z banderowska upadliną !!……PISuar popiera własnie banderowską upadlinę, a nie ukraine, więc nie pierdziel farmazonów !!…………A popierając banderyzm popiera jednocześnie nazizm, który jest tam także kultywowany !!

    • kuba9131 :

     We wschodniej Ukrainie to mieszka tam mniejszość rosyjska.
     Platforma też popierała Ukrainę (więc twoja teoria o to że PiS ma mniej % w sondażach z powodu kwestii ukraińskiej jest nieprawdziwa. Jedną z niewielu spraw w której PiS i PO mają takie samo zdanie to Ukraina więc czemu ludzie mieliby przestać popierać PiS z powodu Ukrainy wiedząc że polityka PO będzie taka sama w tej kwestii. Gdyby twoja teoria była prawdziwa to wzrosło by poparcie np. dla Kukiz ’15, który jest bardziej antyukraiński).

     • upadlina
      upadlina :

      Mniejszość rosyjska to ponad 10 mln ludzi i są to ludzie, którzy nie gloryfikują banderowskich ścierek !!……….I chwała im za to !!……….POjeby przerąbały sobie między innymi przez wspieranie nazizmu i banderyzmu i to samo może się stać z PISuarami, którzy sprowadzili już do Polski 1,5 miliona wrogich Polakom zachodnich upaińców !!………..I przestań bredzić o tym, że oni popierają ukrainę, bo tłumaczę ci, że ukraina jest na wschodzie tego kraju, który to nie uznał zamachu stanu w kijowie i wyłonionego w jego wyniku nielegalnego rządu, a PISuar i POjeby wspierają nazi-banderowski twór, który ze swoją nielegalną władzą można nazwać banderlandem lub upadliną !!

 1. mop :

  Czy można ufać Platformie Obywatelskiej, jeżeli do Bilderberg, a zarazem siostrzanej CFR i Grupie Bilderberg – Komisji Trójstronnej należy założyciel PO, Andrzej Olechowski, zaś inny wpływowy członek PO, Radosław Sikorski, w imię ciaśniejszych stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi do jeszcze bardziej niebezpiecznego Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości? Prawdziwym wrogiem nie jest terroryzm nam znany z telewizji – zagrożeniem są Stany Zjednoczone i każdy kto przystaje na ich programy militarne dla wzbogacenia korporacji jest zdrajcą! Ramieniem Council on Foreign Relations – CFR (korzeni Hitleryzmu, bolszewizmu, wojny w Korei, Wietnamie, Zatoce Perskiej i Iraku, z celem socjalistycznej dyktatury – globalnego rządu) w Polsce od samego początku była i jest Platforma Obywatelska, dlatego jak najszybciej powinna zostać wyrzucona na śmietnik historii, rozliczona i usunięta z życia politycznego jako potencjalne zagrożenie dla Polski.