W Sejmie znalazłoby się aż 7 partii.

Sondaż IBRIS został przeprowadzony na zlecenie „Rzeczpospolitej” 16-17 marca, czyli tydzień po przedłużeniu kadencji Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej i przegranej kandydata PiS na to stanowisko.

CZYTAJ TAKŻE:
Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej

Wybory wygrałoby wprawdzie Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 29% – jest to jednak spadek aż o pięć punktów procentowych. Do PiS w znaczący sposób zbliżyła się Platforma Obywatelska, która cieszy się poparciem 27%. Oznacza to gigantyczny wzorst aż o 10 puntów procentowych w stosunku do poprzedniego badania tej pracowni.

Trzecia jest Nowoczesna z stałymi 9% poparcia. Na czwartą pozycję spadł Kukiz’15 który może liczyć na 8% (spadek o 2 punkty procentowe). W sejmie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc. poparcia, bez zmian), Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc., bez zmian) i Partia Razem (5 proc., wzrost o 2 punkty procentowe).

kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   kuba9131 :

   To nie kwestia popierania Ukrainy, ludzi nie obchodzi jaki kraj rząd popiera a jaki nie. Prawdopodobnie kwestia poparcia (a właściwie jego braku) Donalda Tuska przez polskie władze. Niestety oPOzycja wykorzystuje wynik 27:1. Mam nadzieję że sondaże wrócą do normy i PiS znowu będzie miał powyżej 35% poparcia.

   • upadlina
    upadlina :

    nie ukrainy, koleś, bo ukraina to walczy na wschodzie kraju z banderowska upadliną !!……PISuar popiera własnie banderowską upadlinę, a nie ukraine, więc nie pierdziel farmazonów !!…………A popierając banderyzm popiera jednocześnie nazizm, który jest tam także kultywowany !!

    • Avatar
     kuba9131 :

     We wschodniej Ukrainie to mieszka tam mniejszość rosyjska.
     Platforma też popierała Ukrainę (więc twoja teoria o to że PiS ma mniej % w sondażach z powodu kwestii ukraińskiej jest nieprawdziwa. Jedną z niewielu spraw w której PiS i PO mają takie samo zdanie to Ukraina więc czemu ludzie mieliby przestać popierać PiS z powodu Ukrainy wiedząc że polityka PO będzie taka sama w tej kwestii. Gdyby twoja teoria była prawdziwa to wzrosło by poparcie np. dla Kukiz ’15, który jest bardziej antyukraiński).

     • upadlina
      upadlina :

      Mniejszość rosyjska to ponad 10 mln ludzi i są to ludzie, którzy nie gloryfikują banderowskich ścierek !!……….I chwała im za to !!……….POjeby przerąbały sobie między innymi przez wspieranie nazizmu i banderyzmu i to samo może się stać z PISuarami, którzy sprowadzili już do Polski 1,5 miliona wrogich Polakom zachodnich upaińców !!………..I przestań bredzić o tym, że oni popierają ukrainę, bo tłumaczę ci, że ukraina jest na wschodzie tego kraju, który to nie uznał zamachu stanu w kijowie i wyłonionego w jego wyniku nielegalnego rządu, a PISuar i POjeby wspierają nazi-banderowski twór, który ze swoją nielegalną władzą można nazwać banderlandem lub upadliną !!

 1. Avatar
  mop :

  Czy można ufać Platformie Obywatelskiej, jeżeli do Bilderberg, a zarazem siostrzanej CFR i Grupie Bilderberg – Komisji Trójstronnej należy założyciel PO, Andrzej Olechowski, zaś inny wpływowy członek PO, Radosław Sikorski, w imię ciaśniejszych stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi do jeszcze bardziej niebezpiecznego Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości? Prawdziwym wrogiem nie jest terroryzm nam znany z telewizji – zagrożeniem są Stany Zjednoczone i każdy kto przystaje na ich programy militarne dla wzbogacenia korporacji jest zdrajcą! Ramieniem Council on Foreign Relations – CFR (korzeni Hitleryzmu, bolszewizmu, wojny w Korei, Wietnamie, Zatoce Perskiej i Iraku, z celem socjalistycznej dyktatury – globalnego rządu) w Polsce od samego początku była i jest Platforma Obywatelska, dlatego jak najszybciej powinna zostać wyrzucona na śmietnik historii, rozliczona i usunięta z życia politycznego jako potencjalne zagrożenie dla Polski.