Według sondażu pracowni Estymator przeprowadzonym dla „Do Rzeczy” Prawo i Sprawiedliwość odzyskuje poparcie.

W sondażu pracowni Estymator chęć oddania głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 42,3 proc. badanych. Oznacza to wzrost o 1,6 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badanie sondażowni. Na drugim miejscu znalazła się znowu Platforma Obywatelska, na którą głos oddałoby 25,2 proc. Polaków. Partia Grzegorza Schetyny zanotowała spadek o 2,7 pkt. proc. w stosunku do końca maja.

Trzecie miejsce odzyskało ugrupowanie Kukiz’15. Poparcie dla ruchu Pawła Kukiza podniosło się o 0,6 pkt. proc i osiągnęło poziom 8,9 proc.

CZYTAJ TAKŻE: DoRzeczy.pl: PiS ponownie bez możliwości samodzielnego utworzenia rządu [SONDAŻ]

W Sejmie znalazłby się także Sojusz Lewicy Demokratycznej z 7,5 proc. poparcia (spadek o 1,1 pp.), Polskie Stronnictwo Ludowe z 5,5 proc. (wzrost o 0,1 pp.). Do parlamentu wróciłaby Nowoczesna z 5,2 proc. (wzrost o 1 pp.). Poza Sejmem znalazłby się Partia Razem – 2,6 proc. (spadek o 0,3 pp.) i Wolność – 1,4 proc. (spadek o 0,5 pp.).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według przeprowadzonego przez eksperta „Do Rzeczy” podziału głosów na mandaty Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na samodzielne rządy z 236 posłami.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 27-28 czerwca 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach zostały uwzględniony wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować. Badanie zostało przeprowadzone przez pracownię Estymator.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz