Zdecydowana większość Polaków jest przeciw wysyłaniu wojska na Ukrainę – wynika z sondażu SW Research dla Rzeczpospolitej. Na taką ewentualność zgodziłoby się tylko 9 proc. badanych.

Ankieterzy zapytali Polaków, “czy Polska powinna wysłać żołnierzy z naszego kraju na Ukrainę?”. “Tak” odpowiedziało jedynie 9 proc. ogólnej liczby badanych, a odpowiedzi “nie” udzieliło 71 proc. respondentów – poinformowała w sobotę Rzeczpospolita. 20 proc. badanych zadeklarowało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Rz zwraca uwagę, że w przypadku badanych w wieku do 24 lat aż 73 proc. nie chce wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę

Jak czytamy, badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 28-29 maja 2024 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Niemiecka gazeta Spiegel informowała w poniedziałek, że państwa bałtyckie i Polska nie wykluczają wysłania swoich wojsk na Ukrainę. Według publikacji wysłanie polskich wojsk może nastąpić, jeśli Rosja odniesie znaczący sukces na froncie ze względu na niewystarczającą pomoc ze strony Zachodu.

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprzeczyło tym doniesieniom: “Nie rozważamy pomysłu wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę, nie ma takich planów. Apelujemy o szczególną ostrożność w kwestii wiarygodności pojawiających się w przestrzeni medialnej informacji”.

Z kolei szef MSZ Radosław Sikorski w wywiadzie dla europejskich dzienników nie wykluczył możliwości wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę.

Czytaj także: Ponad połowa Polaków nie popiera wysyłania zachodnich wojsk na Ukrainę [SONDAŻ]

rp.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Czy ktoś kiedyś zrobi sondaż, co Polacy wiedzą o zbrodni wołyńskiej i czy wiedzą, że obecni rządzący Ukrainą są zagorzałymi propagatorami zwyrodniałych morderców. Potem dopiero można zapytać, czy tym potomkom morderców należy pomagać.
    Przydałby się też kolejny sondaż – czy gdyby do władzy w Niemczech wrócili zwolennicy SS i Gestapo, to ich również Polacy winni wspierać.