Według sondażu przeprowadzonego przez instytut YouGov, że 43 proc. Niemców chciałoby natychmiastowej dymisji kanclerz Angeli Merkel.

Ten sam sondaż wskazuje, że 42 proc. Niemców wciąż deklaruje zaufanie do Angeli Merkel. Sondaż został przeprowadzony w czasie, kiedy przewodniczący bawarskiej CSU Horst Seehofer otwarcie mówi o możliwości zerwania koalicji z powodu konfliktu dotyczącego polityki migracyjnej.

Polityk CSU ostrzegł, że w przypadku odrzucenia przez Angelę Merkel jego planu odsyłania z granicy imigrantów zarejestrowanych wcześniej w Unii Europejskiej może dojść do końca do zerwania koalicji rządowej.

ZOBACZ TAKŻE: Prawie połowa Niemców chce ustąpienia kanclerz swojego kraju

Jeżeli z tego powodu nastąpi odwołanie ministra, który dba o bezpieczeństwo i porządek w kraju, to będzie to precedens na skalę światową – oświadczył Seehofer. Polityk dodał, że nie zrezygnuje ze swoich panów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według sondażu YouGov po stu dniach rządów wielkiej koalicji, w której skład wchodzą chadecy i socjaldemokraci z SPD, 69 proc. Niemców jest z niej niezadowolonych, a 30 proc. twierdzi, że tzw. koalicja jamajska, czyli CDU, CSU, Zieloni i FDP, byłaby lepszym rozwiązaniem.

Również polityka Angeli Merkel traci poparcie społeczne. Zdaniem ponad 60 proc. Niemców w sporze o politykę zagraniczną rację ma Horst Seehofer.

Komentatorzy wskazują, że w całej powojennej historii Niemiec żaden urzędujący minister tak zdecydowanie nie kwestionował polityki własnego kanclerza. CSU dało Angeli Merkel czas do końca czerwca na znalezienie europejskiego rozwiązania w polityce migracyjnej, w przeciwnym razie będą realizowało swoje pomysły.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz