W sondażu Ariadny dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, opowiadającego się za sprowadzaniem migrantów z Ukrainy, co trzeci badany popiera to rozwiązanie, a ponad 60 proc. jest za zalegalizowaniem pobytu w Polsce dla wszystkich przebywających tu Ukraińców.

Choć większość badanych przez ośrodek Ariadna jest przeciwna przyjmowaniu przez Polskę migrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, to w badaniach tego samego ośrodka dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ankietowani zdecydowanie popierają postulat tej organizacji, dotyczący legalizacji pobytu Ukraińców w Polsce.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który stanowczo opowiada się za zalegalizowaniem pobytu w Polsce wszystkim przebywającym tu Ukraińcom, Białorusinom i Wietnamczykom, tj. około milionowi osób, zlecił badanie dotyczące stosunku Polaków m.in. do imigracji ukraińskiej. Najwięcej respondentów (33 proc.) stwierdziło, że imigranci sprowadzani do Polski powinni być narodowości ukraińskiej. Na dalszych miejscach znaleźli się Czesi (24 proc.), Słowacy (22 proc.), Litwini (15 proc.), Białorusini (14 proc.). Mniej osób wskazało na Wietnamczyków (7 proc.), Rosjan (6 proc.) i Bułgarów (5 proc.). Na Syryjczyków wskazało 3 proc., a na Irakijczyków 1 proc. respondentów.

Według sondażu Ariadny dla ZPP, 61 proc. badanych odnosi się pozytywnie do przyznania stałego pobytu Ukraińcom przebywającym w Polsce (z czego 15 proc. ocenia to zdecydowanie pozytywnie). Przeciwnego zdania było 24 proc. ankietowanych, z czego 7 proc. – zdecydowanie.

„Jeśli się patrzy na to, co dzieje się w Europie Zachodniej, gdzie ponad 60 proc. imigrantów żyje z zasiłków, to ci nasi Ukraińcy jawią się jak jakieś nierealne marzenie. Większość Polaków nawet nie ma pojęcia, że pracuje ich u nas około miliona. Nie ma z nimi żadnego problemu. Marzenie”– powiedział Prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak.

„Proponujemy, żeby – na wzór reaganowskiej ustawy z 1982 r., która legalizowała (pobyt – red.) wszystkich Polaków w USA – wszystkich obywateli ukraińskich, którzy przebywali tu w danym okresie, zalegalizować, dać im prawo pobytu, z wydłużoną do 15 lat możliwością starania się o obywatelstwo polskie”– mówił podczas konferencji prasowej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: ZPP chce zalegalizowania pobytu wszystkich Ukraińców w Polsce

Onet.pl/ tajnikipolityki.pl / Kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. azar
  azar :

  Czy was Polacy w tym sondażu poje..ło? zalegalizowanie pobytu na stałe wiąże się obecnie z przyznaniem im 500+ Będąc tu tylko tymczasowo w ramach rotacji nie mają tego prawa.
  Znając PiSdzielców i umiłowania ich do upadlincow to zapewne pójdą za pomysłem mafii hien pracodawców.

  • zan
   zan :

   2,6mln Polaków wyjechało z kraju, a tu będzie tu raj dla biznesmenów z Koziej Wulki operujących technolgiami rodem z przełomu XIX i XX wieku. Meksyk Europy. Posłuchaj rozmów politycnzych polactwa (bo Polakami zwać tego nie sposób) i okaże się, że mają to gdzieś, bo nie było o tym w TV. Niestety, masy na całym świecie są równie głupie.

 2. beresteczko1651
  beresteczko1651 :

  Po pierwsze, dobrze by było poznać wyniki sondażu zleconego przez kogoś, kto nie jest zainteresowany sprowadzeniem Ukraińców. Po drugie, Polacy od dwóch lat są poddawani intensywnej proukraińskiej propagandzie ukrywającej banderowskie nastawienie Ukraińców i zbrodnie popełniane prze nich w czasie konfliktu o Donbas, a propaganda mająca na celu ukryć i zbagatelizować ukraińskie ludobójstwo na Polakach działała już za komuny, potem przechodząc na pozycje giedroycowskie. Po trzecie, Polacy są tak przerażeni perspektywą inwazji muzułmańskiej, że lekceważą inwazję ukraińską, zwłaszcza w kontekście punktu drugiego.
  Jednym słowem, jeśli się temu nie przeciwstawimy czeka nas dalsze powiększenie liczby obcych kulturowo, mentalnie a przede wszystkim nasiąkniętych banderowską ideologią Ukraińców rozdeptujących polską ziemię, wypierających polskich pracowników i zmuszających ich do emigracji zarobkowej. To prędzej czy później doprowadzi do przekształcenia się Ukraińców w Polsce, pod wodzą antypolskiego Związku Ukraińców, w siłę polityczna zdolną do zakwestionowania polskości ziem południowo-wschodnich.
  Taki będzie efekt radosnej działalności Związku Przedsiębiorców Polskich, którzy nie chcą płacić Polakom godziwych stawek i którym marzy się tania siła robocza powiększająca ich zyski!

  • patriota
   patriota :

   Masz całkowitą rację,. Również obawiam się, iż perspektywa uzyskania przez upaińców licznych benefitów w postaci m.in. 500+ spowoduje masowy napływ tej dziczy do Polski. Oczywiście zjednoczą się pod antypolskim sztandarem banderowskiego pomiota petro tymy i zaczną szaleć. Już wykorzystują na wszelkie możliwe sposoby luki w naszym prawodawstwie (np. słynne zwroty VAT) i osłabiają Rzeczpospolitą. Poza tym wykupują na potęgę ziemie, gospodarstwa i mieszkania w miejscowościach przygranicznych, co jest dla mnie bardzo negatywnym sygnałem (będą twierdzili, że to ich własność, tu mieszkają, więc to upaina). Ja robię wszystko, by nie czuli się w Polsce dobrze. Jednak to za mało, należy ich pogonić. O nastawienie społeczeństwa się nie martwię, gdyż widzę, że upaińcy swoim chamstwem, prostactwem i wrogością do wszystkiego, co polskie zrażają do siebie i otwierają oczy nawet największym ich sprzymierzeńcom.

 3. gotan
  gotan :

  te sondaże można rozbić o kant…stołu…Takie to są sondaże!!! Tylko idiota i przygłup…podpisuje sie pod czymś takim,jak przyjmowanie banderowców do Polski….Maja swoja samostijna Ukrainę…Tam ich miejsce…Czy chcemy mieć V kolumnę?…Wystarczający jest Związek Ukraińców,który za pieniądze polskiego podatnika szczuje na nasz kraj i polaków!

 4. zan
  zan :

  Nierealne marzenie? Zastąpić 2,6 mln Polaków milionem Ukraińców i Wietnamczyków? Kto ma takie marzenia poza prymitywnymi bucami o nieograniczonej pazerności? Ukraińcy im sie znudzą, to przejdą na dzieci z Bagladeszu. Karaluchy jedne, zrobiły z tego kraju barak niskich technologii i taniej siły orboczej. Tfu!

 5. malkontent
  malkontent :

  Zwiazek Przedsiębiorców Polskich na WIELKI wyrost nających w nazwie przedsiębiorców raczej prymitywów z podstawową technologią taczki, łopaty i wideł . Sondaż zrobiony na zlecenie zrzeszenia tych prymitywów przedsiębiorczości , geszefciarzy, z intelektem dżdżownicy, innowacyjność ich przedsiębiorstw polega na łopatologii, widłogracji, podstawowy nośnik transportu to zdezelowana taczka, ale ważne że wynik sondażu poszedł w eter i politycy typu Kowal będą mieć pożywkę by lansować swoje upadlińskie wersje dziejów :-(((((

 6. cinderella49
  cinderella49 :

  Dla Kazimierczaka to marzenie, bo yslą,że zawsze beda pracowac za pół stawki Polaka? To nieuczciwa konkurencja na rynku pracy, bo co mi z tego,że pracodawca bedzie miał taniego robotnika, jak z chwilą, gdy otrzymaja stały pobyt, beda mieli prawo do zasiłków na równi z Polakami. Ten ZPP to zwykłe sprzdawczyki.