Sondaż dla DoRzeczy: PiS i PSL w górę, reszta partii traci

Według sondażu Estymatora zamówionego przez DoRzeczy, gdyby wybory odbyły się dzisiaj tylko dwie partie zyskałyby nowych posłów. Konfederacja straciłaby większość miejsc.

DoRzeczy opublikowało w sobotę zamówiony przez siebie sondaż poparcia partii politycznych. Gdyby wybory odbyły się teraz to Prawo i Sprawiedliwość nie tylko utrzymałoby samodzielną większość, ale również powiększyło liczbę posłów.

Zobacz też: Sejm przyjął propozycje PiS: głosowanie korespondencyjne dla osób w izolacji i starszych, ale nie dla Polaków za granicą

Partia Jarosława Kaczyńskiego wraz ze swoimi koalicjantami mogłaby liczyć na 44,3 procent poparcia, czyli o 2,3 procent więcej niż w poprzednim badaniu. Dałoby to partii rządzącej 240 mandatów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja obywatelska z wynikiem 22,9 procent głosów to o 2,3 procent mniej niż w poprzednim badaniu. Przełożyłoby się to na 101 mandatów.

Na trzecim miejscu znalazłby się klub Lewicy, które poparcie zmniejszyło się z 17,2 procent do 15 procent. Lewica mogłaby liczyć na 63 mandaty.

Poparcie spadło też Konfederacji Wolność i Niepodległość, partia Winnickiego, Brauna i Korwina – Mikke zanotowała spadek o 1,3 procent. Daje to 5,3 procent poparcia i zaledwie trzy miejsca w parlamencie

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Poza Prawiem i Sprawiedliwością w sondażu wzrosło poparcie dla PSL – Koalicja Polska. Z 10,3 procent poparcie ludowców wzrosło do 12,3. Ugrupowanie Kosiniaka – Kamysza może w tej chwili liczyć na 52 mandaty.

Czytaj też: Krzysztof Bosak: Banki są jedyną branżą, która otrzyma od rządu pomoc bezwarunkową

Sondaż przeprowadzono 25 i 26 marca na reprezentatywnej grupie 1032 osób. Trzy dziesiąte badanych wybrało odpowiedź „inni”

Kresy.pl/DoRzeczy

 

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz