Edward Snowden będzie mógł dziś opuścić strefę tranzytową moskiewskiego lotniska. Zgodę na wjazd do Rosji wydała Federalna Służba Emigracyjna.

Były analityk CIA przyleciał do Moskwy 23 czerwca. Ponieważ władze USA anulowały mu paszport, nie mógł ani przekroczyć rosyjskiej granicy, ani odlecieć do innego kraju. W ubiegłym tygodniu Snowden poprosił Rosję o tymczasowy azyl polityczny. Dziś dostał odpowiedź, że na razie może wjechać do Rosji, a więc opuścić strefę tranzytową. Jak informują pracownicy lotniska Szeremietiewo, Amerykanin spakował już swoje rzeczy. Wkrótce jego adwokat powinien przywieźć mu czystą odzież i dokument pozwalający na przekroczenie granicy.

IAR/Kresy.pl
Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz