Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), Policja z Wołomina oraz Straż Graniczna zabezpieczyły na Śląsku 6,4 mln szt. nielegalnych papierosów – poinformowały służby we wtorek. Gdyby trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby blisko 7,5 mln zł. Zatrzymano 5 osób. Dwie z nich zostały aresztowane.

W komunikacie podkreślono, że z jednego z krajów Europy Zachodniej do Polski miał dotrzeć transport wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze przeprowadzili akcję w woj. śląskim. W momencie wejścia służb na teren posesji, 5 mężczyzn rozładowywało naczepę ciężarówki. Znajdowało się na niej 12 palet z kartonami zawierającymi paczki z nielegalnymi papierosami. Na terenie posesji odkryto kolejne 4 palety z nielegalnymi papierosami.

KAS informuje, że zatrzymano 5 podejrzanych, w tym obywatela Niemiec. Zabezpieczono 6,4 mln szt. (320 tys. paczek) papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy wynosi około 4,8 mln zł.

“Pięciu zatrzymanych podczas akcji mężczyzn w wieku od 41 do 52 lat usłyszało zarzuty dot. przestępstw skarbowych, za które może grozić grzywna oraz do 5 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach” – poinformowano w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu śląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) zlikwidowały magazyn z nielegalnymi papierosami i tytoniem pod Oświęcimiem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W połowie marca łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Policja z Kutna 25 lutego 2021 r. zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. Zabezpieczono 8 mln sztuk. Fabryka działała w hai produkcyjnej w Kutnie. Wartość rynkowa zatrzymanych towarów została oszacowana na ponad 9,5 mln zł.

Przypominjmy, że Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt do Polski 650 tys. paczek białoruskich papierosów. Przechwycenie kontrabandy miało miejsce na przejściu granicznym w Kuźnicy. Wartość przechwyconego towaru to ponad 9,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść 15 mln zł.

W lutym bieżącego roku pomorska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji wykryły 10 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy w porcie w Gdyni. Rynkowa wartość przejętych papierosów wynosiła prawie 7,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 12 mln zł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W listopadzie ubiegłego roku KAS udaremniła przemyt ponad 133 tys. paczek papierosów, ukrytych w pojemnikach z keramzytem.

Również w listopadzie blisko 325 tys. paczek nielegalnych papierosów przechwyciła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Wartość zatrzymanych papierosów wynosiła ponad 4,5 mln zł.

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply