Przed sądem staną mieszkaniec Łodzi oraz 4 obywateli Ukrainy w wyniku śledztwa, które prowadzili funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego oddziałów SG oraz Kujawsko-Pomorskiego UCS w Toruniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się produkcją nielegalnych papierosów.

Pod koniec lutego 2023 r. funkcjonariusze rozbili tytoniową szajkę, działającą w powiecie włocławskim. Międzynarodowa, zorganizowana grupa przestępcza produkowała nielegalne papierosy. Zatrzymano 4 obywateli Ukrainy i Polaka-lidera grupy. Wówczas, wobec pięciu zatrzymanych włocławski sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej i KAS zabezpieczyli kompletne linie technologiczne do produkcji papierosów. Ustalono, że urządzenia, w ciągu minuty mogły wyprodukować do 2 200 sztuk papierosów. Natomiast w ciągu doby zorganizowana grupa przestępcza mogła wytworzyć od 1,4 mln do 2 mln sztuk wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono również kompletną linię służącą do pakowania papierosów o wydajności 150 paczek na minutę. Zdeponowano urządzenia do krojenia tytoniu o wydajności do 300 kg na godzinę.

Gang tytoniowy wyprodukował prawie 7 400 kg krajanki tytoniowej, blisko 2 800 kg suszu tytoniowego oraz 9 441 600 sztuk nielegalnych papierosów, w tym 630 964 sztuk zabezpieczono z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 22 mln zł, gdyby nielegalny towar trafił do odbiorców. Przywódca grupy przestępczej odpowie również za sfałszowane podpisy. 42-letniemu mieszkańcowi Łodzi za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności. Obywatele Ukrainy odpowiedzą przed sądem za udział w grupie i mogą spędzić w więzieniu nawet po 8 lat.

Zobacz też: Ukrainiec zmienił nazwisko, by wjechać do Schengen pomimo zakazu. Wpadł na granicy

Czytaj: Nielegalni imigranci znowu próbują przekroczyć granice Polski i Białorusi [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply