Słowacja zmodernizuje ukraiński sprzęt

Ukraiński sprzęt wojskowy zostanie naprawiony i zmodernizowany w zakładzie naprawczym Konštrukta-Defence w Mołdawii nad Bodwą – poinformował w piątek minister obrony Słowacji Jaroslav Nad dodając, że jest to część kontraktu handlowego opartego na wymaganiach Ukrainy.

Jak podał portal newsnow.tasr.sk, ukraiński sprzęt wojskowy zostanie naprawiony i zmodernizowany dla Ukrainy w zakładzie naprawczym Konštrukta-Defence w Mołdawii nad Bodwą- poinformował w piątek minister obrony Słowacji Jaroslav Nad , dodając, że jest to część kontraktu handlowego opartego na wymaganiach Ukrainy.

Nie określił jednak rodzaju sprzętu wojskowego. „Do tej pory przygotowaliśmy rzeczy do naprawy i modernizacji kilkudziesięciu pojazdów dla Ukrainy, ale więcej szczegółów nie będę podawać” – powiedział Nad.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zakład w Mołdawii nad Bodwą naprawia również sprzęt wojskowy dla Słowackich Sił Zbrojnych. Minister zapowiedział, że liczba pracowników w firmie wzrośnie z obecnych 60 do około 150 w ciągu dwóch lat z uwagi na dalszy rozwój wojskowych zdolności remontowych i produkcyjnych w fabryce.

Nad w firmie pokazał również prototyp nowej wojskowej karetki pogotowia. „Prawdopodobnie ogłosimy oficjalnie w niedalekiej przyszłości, że wyprodukujemy go bezpośrednio w tej fabryce” – stwierdził.

Na początku maja informowaliśmy,  że Konštrukta-Defence podpisała umowę z Ukrainą na remont i modernizację ukraińskiego sprzętu wojskowego, m.in. kilkudziesięciu samochodów opancerzonych BRDM-2.

Firma Konstrukta-Defence jest znanym, słowackim producentem ciężkiego uzbrojenia, między innymi haubic samobieżnych Zuzana na podwoziu Tatry.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz