„Panie redaktorze, w związku z zamieszczonym przez Pana na profilu Twitter.com w dniu 24 kwietnia 2016 r. wpisu oczerniającego mojego wujka, pułkownika Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, wzywam Pana do złożenia publicznych przeprosin w publicznych mediach w ciągu najbliższego tygodnia” – czytamy w apelu skierowanym do Tomasza Lisa.

Żądanie przeprosin ze strony rodziny płk. Zygmunta Szendzielarza jest związane z wpisem Tomasza Lisa, który na swym profilu w jednym z portali społecznościowych nazwał Łupaszkę „mordercą cywilów”.

Halina Morawska, siostrzenica płk. Szendzielarza postanowiła wystosować specjalny list otwarty do redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek”, w którym zwróciła uwagę, że Lis pisząc obelżywe opinie nt. Niezłomnego, nie tylko szarga dobre imię zmarłego w dniu jego pogrzebu, ale także „depcze dorobek Żołnierza Polskiego walczącego do końca o wolną i niepodległą Polskę.”

Pułkownik Zygmunt Szendzielarz w przeciwieństwie do zdrajców budujących nowemu, rosyjskiemu okupantowi bramy powitalne, niezłomnie z nim walczył. Kłamliwa komunistyczna propaganda kazała mordercom w togach nazywać najdzielniejszych żołnierzy „zaplutymi karłami reakcji”. Po 65 latach mówi Pan nadal ich językiem, legitymizując w ten sposób ich zbrodnie.” – czytamy w liście skierowanym do Lisa, opublikowanym przez dziennikarza PCh24.pl.

pch24.pl

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. rawen
  rawen :

  Tzw. „żołnierze wyklęci” nie byli żadnymi żołnierzami bo 19.01.1945 roku na polecenie Rządu Polskiego w Londynie Armia Krajowa została rozkazem dowódcy „Bora” Komorowskiego rozwiązana a jej żołnierze wezwani do zaprzestania walki i włączenia się do odbudowy zniszczonego kraju rządzonego nie przez jakichś tam „komunistów” tylko przez Rząd Jedności Narodowej uznany przez 4 wielkie mocarstwa. Ci, którzy nie wykonali rozkazu wodza naczelnego AK winni stanąć przed sądami wojskowymi osądzonymi na kary śmierci. Wśród tych „wyklętych” było sporo zwyczajnych bandziorów, którzy rabowali, gwałcili, podpalali zwyczajnych obywateli. Dziś nadal obecne władze podrzucają „żołnierzy wyklętych” jako temat zastępczy dla motłochu aby odwrócić jego uwagę od spraw żywotnych dla naszego polskiego narodu.
  PS. Ludzie, którzy po wojnie odbudowywali struktury państwa, są źli, zaś ci, którzy zostali w lasach i im przeszkadzali, są dobrzy. To wie dziś każdy Polak. Wiedzę tę posiedliśmy za pieniądze z własnych podatków wpompowane przez prawicowe rządy w instytucje zajmujące się odkłamywaniem historii rzekomo kompletnie zafałszowanej w czasach PRL. Dobrzy ludzie są na pomnikach, bo mieli ukryte pod mundurami ryngrafy z Matką Boską i walczyli z komunizmem, który w ocenie wojujących i ich współczesnych apologetów był co najmniej tak samo zły, jak faszyzm. Wzniosły cel wszystko usprawiedliwia, ale na wszelki wypadek oficjalna propaganda przemilcza stosowane metody. Opublikowana przez Radę Krajową Żołnierzy AL przy Zarządzie Głównym Związku Kombatantów RP. broszura nazywa się „Żołnierze AL polegli i zamordowani przez podziemie zbrojne po wyzwoleniu kraju”…

  • kros
   kros :

   Bardzo brzydko manipulujesz Lub nie znasz faktów. Żołnierze wyklęci rekrutowali się z NSZ a nie AK. Rozkaz wodza AK ich NIE DOTYCZYŁ.
   Nie tylko AK walczyło z okupantami. Żołnierze Ci ślubowali walkę o odzyskanie niepodległości i póki jej nie było walczyli dalej.

   • fiesta
    fiesta :

    Agent miedzynarodowki syjonistycznej „rawen” manipuluje informacjami, poniewaz probuje uwiarygodnic zydo-bolszewicka agenture Stalina jaka byl PKWN (przemianowany z zydowskiego ZPP), ktory wszedl w sklad TRJN, jako prawowitych przedstawiecieli narodu polskiego, zlozonego glownie z ZYDOW.
    Od samego poczatku polityki Stalina wobec Polski i Polakow bylo wiadomo, ze Stalin chcial zrobic z Polski dodatkowa republike i sowiecka strefe wplywow, zwazywszy rowniez na fakt, ze w marcu 1945r gen. NKWD Sierow zwabil na tajne rozmowy do willi pod Warszawa 16-tu przedstawicieli rzadu polskiego panstwa podziemnego, ktorych aresztowal i wywiozl do Moskwy, a w czerwcu (3 miesiace pozniej) odbyl sie w Moskwie proces pokazowy i uwiezieni przedstawiciele polskiego rzadu podziemnego byli sadzeni w/g obcego prawa sowieckiego i skazywani, poczawszy od kar wieloletniego wiezienia, az po kary smierci – w ten sposob Stalin pozbywal sie przeciwnikow politycznych w nowo-okupowanej Polsce.
    Stalin jako nowy okupant Polski dyktowal swoje warunki. S.Mikolajczyk, ktory wszedl w sklad TRJN utworzonego w czerwcu 1945r stanowil opozycje wobec przewazajacej nadreprezentacji komunistow z KPP (organizacji zbrodniczej i zlozonej glownie z ZYDOW) i musial uciekac z Polski przed zamachem na swoje zycie, poniewaz NKWD i MBP-UB prowadzily cicha likwidacje dzialaczy PSL na obszarze calej Polski – przychodzili nocami po dzialaczy PSL i slad po nich ginal.
    Prawowity polski rzad na uchodztwie w Londynie protestowal w tej sprawie, ale nikt nie zwracal na to uwagi, bo Stalin robil swoje. Ponadto wybory w 1946 i 1947r w Polsce zostaly celowo sfalszowane przez komunistow, bo ich celem bylo zaprowadzenie ZYDO-KOMUNISTYCZNEJ DYKTATURY w Polsce na polecenie Stalina.
    Uznawanie legalnosci tego obcego i zydo-bolszewickiego tworu narzuconego Polsce i Polakom przez Stalina jest sprzeczne z polska racja stanu.

    • fiesta
     fiesta :

     PRZYKLADY KOMUNISTYCZNYCH BANDYTOW Z PPR i AL-GL WSPOLPRACUJACYCH Z NKWD I MBP-UB….. analfabeta ze wsi Władysław Rypiński, nazywany „Rypa”, komunistyczny oficer GL i Armii Ludowej, dowódca PPR-owskiego „szwadronu śmierci”, odpowiedzialny za zbrodnie komunistyczne w Polsce po II wojnie światowej.
     Dowódca grupy mordującej działaczy PSL i byłych żołnierzy podziemia niepodległościowego w pierwszych latach powojennych.
     Zlikwidowany przez oddział NSZ Wiktora Stryjewskiego ps. „Cacko”.

  • marcink
   marcink :

   A ten znowu wkleja antypolskie bzdety. „Ludzie, którzy po wojnie odbudowywali struktury państwa” raczej instalowali władzę „Ludową” niszcząc do reszty Polskość. Rawen wklejasz co ci kazał oficer prowadzący czy masz osobisty uraz do Wyklętych za odstrzelenie dziadka z MO?

   • marcink
    marcink :

    PS. Świetnie, że powołałeś się na Armię Ludową to wiele wyjaśnia. Leszek Żebrowski mówił: „Pamiętajmy, że tuż przed Powstaniem komuniści wzywali lud Warszawy do walki, ale mieli własny plan Powstania – plan strzelania w plecy powstańcom. Jest rzeczą haniebną, że w Warszawie jest ulica Armii Ludowej, której nie można zdekomunizować, bo radni PO mówią, że oni brali udział w Powstaniu Warszawskim. Całościowa ocena dowódcy Powstania jest taka, że tam było kilkadziesiąt osób z AL, a reszta to byli dywersanci przeszkadzający powstaniu. AL uciekała z barykad, a dzisiaj wszyscy epatują tym, że „Bór” Komorowski przyznał członkom tej formacji dwa polityczne Virtuti Militari, próbując w ten sposób uzyskać wsparcie Sowietów w walce” Więcej: http://blogpress.pl/node/17236

  • fiesta
   fiesta :

   W rozkazie z dnia 19 stycznia 1945r skierowanym do żołnierzy AK gen. Okulicki pisał: „Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w
   duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa i ochrony ludności polskiej
   przed zagładą. Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami
   niepodległego Państwa Polskiego. W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą. W przekonaniu, że rozkaz ten spełnicie, że zostaniecie na zawsze wierni tylko Polsce oraz by Wam ułatwić dalszą pracę – z upoważnienia Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwalniam Was z przysięgi i rozwiązuję szeregi AK.”

   • fiesta
    fiesta :

    KOMENTARZ…. agent miedzynarodowki syjonistycznej „RAWEN” nie opanowal dobrze j.polskiego i ma problemy ze zrozumieniem rozkazu gen. L.Okulickiego, ktory wyraznie zaznaczyl, ze zolnierze maja prowadzic dzialalnosc w celu odzyskania pelnej niepodleglosci panstwa polskiego i chronic ludnosc polska przed zaglada oraz ze maja byc wierni Polsce i sami podejmowac decyzje (otrzymali „wolna reke”).
    A poniewaz ZSRR okazal sie nowym okupantem Polski i przy pomocy armii czerwonej oraz jednostek NKWD i Smiersz dokonywal aktow terroru na ziemiach Polski, wiec automatycznie zolnierze AK mieli powod do ponownego dzialania w obronie niepodleglosci panstwa polskiego i ochrony polskiej ludnosci przed zaglada, tym bardziej, ze mieli „wolna reke”.
    „Ostatni rozkaz” gen.L.Okulickiego jest nieoficjalnym przedluzeniem walki z sowieckim okupantem Polski, ktora ma byc prowadzona poza oficjalnymi czynnikami panstwowymi, jakim byl polski rzad na uchodztwie w Londynie i wodz naczelny polskiej armii gen.K.Sosnkowski i to byl wylacznie zabieg dyplomatyczny, zeby spelnic polecenie Churchilla, ktory na to nalegal i jednoczesnie sprawowal kontrole na polskim rzadem w Londynie, podczas gdy sam Churchill ukladal sie ze Stalinem i Sowietami poza plecami polskiego rzadu w Londynie, ignorujac sprawy Polski i Polakow co jest dowodem, ze Polska i Polacy zostali zdradzeni przez masona i zydowska swinie (Churchill mial zydowskie pochodzenie).

   • fiesta
    fiesta :

    Pelny tekst rozkazu gen.L.Okulickiego…… ŻOŁNIERZE SIŁ ZBROJNYCH W KRAJU !

    Postępująca szybko ofensywa sowiecka doprowadzić może do zajęcia w krótkim czasie całej Polski przez Armię Czerwoną. Nie jest to jednak zwycięstwo słusznej sprawy, o którą walczymy od roku 1939. W istocie bowiem – mimo stwarzanych pozorów wolności – oznacza to zmianę jednej okupacji na drugą, prowadzoną pod przykrywką Tymczasowego Rządu Lubelskiego, bezwolnego narzędzia w rękach rosyjskich.

    Żołnierze ! Od 1 września 1939 r. Naród Polski prowadzi ciężką i ofiarną walkę o jedyną Sprawę, dla której warto żyć i umierać: o swą wolność i wolność człowieka w niepodległym Państwie.

    Wyrazicielem i rzecznikiem Narodu i tej idei jest jedyny i legalny Rząd Polski w Londynie, który walczy bez przerwy i walczyć będzie nadal o nasze słuszne prawa.

    Polska, według rosyjskiej receptury, nie jest tą Polską, o którą bijemy się szósty rok z Niemcami, dla której popłynęło morze krwi polskiej i przecierpiano ogrom męki i zniszczenie Kraju. Walki z Sowietami nie chcemy prowadzić, ale nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennnym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym społecznie Państwie Polskim.

    Obecne zwycięstwo sowieckie nie kończy wojny. Nie wolno nam ani na chwilę tracić wiary, że wojna ta skończyć się może jedynie zwycięstwem jedynie słusznej Sprawy, tryumfem dobra nad złem, wolności nad niewolnictwem.

    Żołnierze Armii Krajowej !

    Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą. Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego. W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą. W przekonaniu, że rozkaz ten spełnicie, że zostaniecie na zawsze wierni tylko Polsce oraz by Wam ułatwić dalszą pracę – z upoważnienia Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwalniam Was z przysięgi i rozwiązuję szeregi AK.

    W imieniu służby dziękuję Wam za dotychczasową ofiarną pracę

    Wierzę głęboko, że zwycięży nasza Święta Sprawa, że spotkamy się w prawdziwie wolnej i demokratycznej Polsce.

    Niech żyje Wolna, Niepodległa, Szczęśliwa Polska.

    Dowódca Sił Zbrojnych w Kraju

    /-/ Niedźwiadek[1]

    Gen. Bryg.

    M.p. 19 stycznia 1945.

    ( https://pl.wikisource.org/wiki/Ostatni_rozkaz_dzienny_dow%C3%B3dcy_Armii_Krajowej_%281945%29 ).