Siarkowska (K’15) dla Kresów.pl: nie zamierzamy brać udziału w dalszym destabilizowaniu polskiej sceny politycznej

Zadaniem posła jest branie udziału w głosowaniach, ale nie zamierzamy jednak brać udziału w dalszym destabilizowaniu sceny politycznej w Polsce i sytuacji w kraju – mówi Kresom.pl o sytuacji w Sejmie posłanka Kukiz’15 Anna Maria Siarkowska.

– Marszałek Sejmu w związku z blokowaniem mównicy sejmowej przez posłów PO i Nowoczesnej podjął decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej. Wszyscy posłowie zostali o tym fakcie poinformowani– zaznacza w rozmowie z Kresami.pl posłanka Kukiz’15, Anna Maria Siarkowska. Informacja o tym została wyświetlona na telebimach na sali plenarnej, a także przesłana w formie wiadomości SMS wszystkim posłom.

– W związku z tym, jeśli chodzi o nasz klub, to ja i poseł Rafał Wójcikowski podjęliśmy decyzję, że bierzemy udział w dalszym posiedzeniu i dalszych pracach Sejmu– powiedziała Siarkowska.

Na nagraniuopublikowanym przez innego posła K’15, Piotra Liroya-Marca, widać było, że Siarkowska i Wójcikowski są obecni na Sali Kolumnowej, a w pewnym momencie podnoszą ręce podczas głosowania.

– Należy wyraźnie podkreślić, że nawet bez naszego udziału PiS miało kworum, więc nasze głosy niczego nie zmieniają– mówi posłanka.

Na nagraniu upublicznionym przez posła Liroya-Marca w pewnym momencie marszałek Marek Kuchciński mówił, że w głosowaniu wzięło udział 237 posłów. Później Liroy-Marzec, zwracając się do innej posłanki potwierdza, że PiS ma kworum.

Posłanka Siarkowska w rozmowie podkreśla, że zadaniem posła jest branie udziału w głosowaniach. – Nie zamierzamy jednak brać udziału w dalszym destabilizowaniu sceny politycznej w Polsce i sytuacji w kraju. Wyrażam też jednak głębokie ubolewanie postawą Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, bo ta sytuacja jest niestety pokłosiem braku należytej rozwagi w postępowaniu z posłami opozycji.

Posłanka Siarkowska powiedziała, że klub Kukiz’15 nie ma w sprawie sytuacji w Sejmie oficjalnego i jednolitego stanowiska.

– Mamy niebezpieczną, nową sytuację, do której oba plemiona partyjne doprowadziły. Został złamany regulamin Sejmu przez zblokowanie poprawek (do projektu budżetu), mamy przeniesienie obrad Sejmu. Sytuacja jest niesympatyczna, jeszcze bardziej zniechęca Polaków do klasy politycznejmówił z kolei wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka.

Pytany o możliwe konsekwencje wobec tych posłów Kukiz’15, którzy uczestniczyli w „głosowaniu kolumnowym” Tyszka stwierdził:

– Będziemy o tym rozmawiać. Ci posłowie zgodzili się na przeniesienie obrad. To nie jest coś czego nie można zrobić. Nie można za to złamać regulaminu.

Wcześniej informowaliśmy, że kiedy opozycja zablokowała mównicę sejmową, posłowie PiS przenieśli się do Sali Kolumnowej, gdzie miało miejsce posiedzenie klubu. Przed 21.30 posłowie zostali poinformowani o przeniesieniu posiedzenia sejmowego do Sali Kolumnowej. Całe zamieszanie w Sejmiejest wynikiem burzliwej dyskusji nad zmianami w dostępie mediów do informacji w Sejmie i konfliktu po wykluczeniu z głosowań nad przyszłoroczną ustawą budżetową posła Michała Szczerby (PO).

CZYTAJ: Burza w Sejmie. PiS organizuje posiedzenie parlamentarne w Sali Kolumnowej [+VIDEO]

Czytaj również: Sejm podczas „głosowania kolumnowego” uchwalił przyszłoroczny budżet

KRESY.PL / mt
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz