Szef PO powiedział: „Uznajemy zgromadzenie Sejmu w Sali Kolumnowej za nielegalne, wyrażamy elementarną niezgodę na złamanie prawa w Sejmie.”

Schetyna ogłosił, że razem z szefem Nowoczesnej Ryszardem Petru i przewodniczącym PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem wystosują list do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wskażą w nim, że nie zgadzają się na takie procedowanie (w Sejmie), uznają to zgromadzenie za nielegalne. Przewodniczący PO stwierdził: Nie zostaliśmy skutecznie powiadomieni o organizowaniu drugiej części posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej.

Stoi to jednak w sprzeczności z stwierdzeniami innych posłów. Jak powiedziała kresom.pl Anna Maria Siarkowskaz Kukiz’15: Marszałek Sejmu w związku z blokowaniem mównicy sejmowej przez posłów PO i Nowoczesnej podjął decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej.Wszyscy posłowie zostali o tym fakcie poinformowani.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Burza w Sejmie. PiS organizuje posiedzenie parlamentarne w Sali Kolumnowej [+VIDEO]
Wicemarszałek Tyszka (Kukiz’15): Do awantury w Sejmie doprowadziły oba plemiona partyjne

Pomimo tego Grzegorz Schetyna stwierdził, że Platforma nie uznaje, że budżet został uchwalony. Dodał: Żądamy zwołania posiedzenia Sejmu na wtorek i przywrócenia Michała Szczerby do normalnego funkcjonowania oraz przywrócenia mediom prawa do transmisji, prowadzenia relacji z prac parlamentu. To jest nasz apel do marszałka Marka Kuchcińskiego.

Poseł zapowiedział również zwołanie zarządu PO: Będziemy przygotowywać i proponować następne kroki, to jest kryzys konstytucyjny, państwowy, tego nie można tak zostawić, widać, że państwo nie funkcjonuje.

W głosowaniach na Sali Kolumnowej posłowie przegłosowali budżet na 2017 r.Wcześniej odrzucili zblokowane poprawki opozycji i zaakceptowali blok poprawek zgłoszony przez PiS.

kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz