„Marszałek Kuchciński, najpierw starając się wyrzucić dziennikarzy z Sejmu, a potem wykluczając z posiedzenia posła Szczerbę, dał paliwo demoliberalnej opozycji. I zamiast się z tego wycofać, PiS brnęło w to dalej” – komentuje sytuację w Sejmie poseł Robert Winnicki.

Poseł Robert Winnicki zamieścił w sieci swój komentarz video do sytuacji, która miała miejsce w piątek w Sejmie. Wówczas w sali kolumnowej ruszały głosowania dotyczące m.in. przyszłorocznego budżetu.

Przeczytaj: Sejm podczas „głosowania kolumnowego” uchwalił przyszłoroczny budżet

Czytaj również: Schetyna: Posiedzenie było nielegalne, nie uznajemy budżetu za uchwalony

– W sali plenarnej jest druga część cyrku, czyli blokowanie przez opozycję mównicy– komentował Winnicki.

– Marszałek Kuchciński urządził dziś Ministerstwo Głupich Kroków, najpierw starając się zupełnie bezsensownie wyrzucić dziennikarzy z Sejmu, a potem wykluczając z posiedzenia posła Szczerbę, zamiast ukarać go jakąś karą porządkową, dał paliwo demoliberalnej opozycji– mówił poseł. – I zamiast się z tego wycofać, PiS brnęło w to dalej. Aż doszliśmy do sytuacji, w której budżet głosowany jest w warunkach dalece wątpliwych i mamy do czynienia z upadkiem majestatu Rzeczpospolitej.

– Chcę bardzo jasno powiedzieć – za te cyrki współodpowiadają po równi: Nowoczesna, PO i PiS. Ruch Narodowy zdecydował, że nie bierze udziału w żadnym z tych cyrków– podkreślił Winnicki.

PRZECYTAJ RÓWNIEŻ: Siarkowska (K’15) dla Kresów.pl: nie zamierzamy brać udziału w dalszym destabilizowaniu polskiej sceny politycznej

– PiS liczy szable w Sali Kolumnowej, opozycja demoliberalna została na sali. Wygłosiłem oświadczenie, że Ruch Narodowy, reprezentowany przeze mnie w Sejmie, nie bierze udziału w żadnym z cyrków. Majestat Rzeczypospolitej unurzany w błocie– pisał wcześniej Winnicki.

– Wyrzucanie dziennikarzy – bezsensowne, a wyrzucanie Szczerby z posiedzenia, zamiast kary porządkowej – całkiem głupie. PiS daje paliwo liberałom i wywraca się o własne nogi- jak zwykle. A cała narracja jaką teraz w internecie uprawiają pisowscy politycy, dziennikarze i trolle mają służyć jednemu – przykryciu własnej nieudolności, którą sprawili ogromny prezent liberałom– napisał lider Ruchu Narodowego.

– Nie wierzcie w „narrację dezubekizacyjną”, wymyśloną na potrzeby chwili trzy godziny temu. Dezubekizacja zostanie uchwalona dziś lub jutro, to pewne. To tylko zasłona dymna dla wywracania się kierownictwa partii rządzącej – o własne nogi– dodał poseł.

Przeczytaj: Wicemarszałek Tyszka (Kukiz’15): Do awantury w Sejmie doprowadziły oba plemiona partyjne

Jeśli nagranie się nie otwiera, kliknij TUTAJ.

facebook.com / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Ta żałosna sceneria sejmowa to objaw warcholstwa posłów opozycji,oraz nieudolności marszałka Sejmu.To efekt bezwzględnej walki o władzę,o synekury,o tracone smakowite koryta swych popleczników.Sam marszałek Sejmu zupełnie odjechał od otaczającej go rzeczywistości tak prawnej,jak faktycznej.Zastępuje wyborców demokratycznie wybranych posłów eliminując ich z głosowania,podejmuje jednoosobowo aroganckie kolaboracyjne decyzje za większość sejmową,jak w przypadku banderowskiego totalitaryzmu.W całym tym chaosie dobro Polaków,oraz ich państwowości są w zaniku.Do wyborów jeszcze daleko dlatego prywata żłobu i partyjnych interesów dominują stanowiąc o wartości tego co zostało wybrane.

  2. Avatar
    bor :

    Dodam, ze błędem było nieuczestniczenie w posiedzeniu w sali kolumnowej. Marszałek ma prawo przenieść obrady w inne miejsce i obowiązkiem posła jest w nich uczestniczyć. Poza tym każde działanie będące w interesie PONowoczesnej to zbrodnia na Polsce.