„Marszałek Kuchciński, najpierw starając się wyrzucić dziennikarzy z Sejmu, a potem wykluczając z posiedzenia posła Szczerbę, dał paliwo demoliberalnej opozycji. I zamiast się z tego wycofać, PiS brnęło w to dalej” – komentuje sytuację w Sejmie poseł Robert Winnicki.

Poseł Robert Winnicki zamieścił w sieci swój komentarz video do sytuacji, która miała miejsce w piątek w Sejmie. Wówczas w sali kolumnowej ruszały głosowania dotyczące m.in. przyszłorocznego budżetu.

Przeczytaj: Sejm podczas „głosowania kolumnowego” uchwalił przyszłoroczny budżet

Czytaj również: Schetyna: Posiedzenie było nielegalne, nie uznajemy budżetu za uchwalony

– W sali plenarnej jest druga część cyrku, czyli blokowanie przez opozycję mównicy– komentował Winnicki.

– Marszałek Kuchciński urządził dziś Ministerstwo Głupich Kroków, najpierw starając się zupełnie bezsensownie wyrzucić dziennikarzy z Sejmu, a potem wykluczając z posiedzenia posła Szczerbę, zamiast ukarać go jakąś karą porządkową, dał paliwo demoliberalnej opozycji– mówił poseł. – I zamiast się z tego wycofać, PiS brnęło w to dalej. Aż doszliśmy do sytuacji, w której budżet głosowany jest w warunkach dalece wątpliwych i mamy do czynienia z upadkiem majestatu Rzeczpospolitej.

– Chcę bardzo jasno powiedzieć – za te cyrki współodpowiadają po równi: Nowoczesna, PO i PiS. Ruch Narodowy zdecydował, że nie bierze udziału w żadnym z tych cyrków– podkreślił Winnicki.

PRZECYTAJ RÓWNIEŻ: Siarkowska (K’15) dla Kresów.pl: nie zamierzamy brać udziału w dalszym destabilizowaniu polskiej sceny politycznej

– PiS liczy szable w Sali Kolumnowej, opozycja demoliberalna została na sali. Wygłosiłem oświadczenie, że Ruch Narodowy, reprezentowany przeze mnie w Sejmie, nie bierze udziału w żadnym z cyrków. Majestat Rzeczypospolitej unurzany w błocie– pisał wcześniej Winnicki.

– Wyrzucanie dziennikarzy – bezsensowne, a wyrzucanie Szczerby z posiedzenia, zamiast kary porządkowej – całkiem głupie. PiS daje paliwo liberałom i wywraca się o własne nogi- jak zwykle. A cała narracja jaką teraz w internecie uprawiają pisowscy politycy, dziennikarze i trolle mają służyć jednemu – przykryciu własnej nieudolności, którą sprawili ogromny prezent liberałom– napisał lider Ruchu Narodowego.

– Nie wierzcie w „narrację dezubekizacyjną”, wymyśloną na potrzeby chwili trzy godziny temu. Dezubekizacja zostanie uchwalona dziś lub jutro, to pewne. To tylko zasłona dymna dla wywracania się kierownictwa partii rządzącej – o własne nogi– dodał poseł.

Przeczytaj: Wicemarszałek Tyszka (Kukiz’15): Do awantury w Sejmie doprowadziły oba plemiona partyjne

Jeśli nagranie się nie otwiera, kliknij TUTAJ.

facebook.com / Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kojoto
  kojoto :

  Niech wreszcie Polacy dostrzegą, że jest na kogo głosować… Po prostu nie wyrabiam, jak słyszę od ugotowanych na twardo jajogłowych, że trzeba głosować na PiS, bo nie ma innej alternatywy… tak jak by PO – PiS, i Nowoczesna czymś istotnym się różniły…

 2. zefir
  zefir :

  Ta żałosna sceneria sejmowa to objaw warcholstwa posłów opozycji,oraz nieudolności marszałka Sejmu.To efekt bezwzględnej walki o władzę,o synekury,o tracone smakowite koryta swych popleczników.Sam marszałek Sejmu zupełnie odjechał od otaczającej go rzeczywistości tak prawnej,jak faktycznej.Zastępuje wyborców demokratycznie wybranych posłów eliminując ich z głosowania,podejmuje jednoosobowo aroganckie kolaboracyjne decyzje za większość sejmową,jak w przypadku banderowskiego totalitaryzmu.W całym tym chaosie dobro Polaków,oraz ich państwowości są w zaniku.Do wyborów jeszcze daleko dlatego prywata żłobu i partyjnych interesów dominują stanowiąc o wartości tego co zostało wybrane.

 3. bor
  bor :

  Dodam, ze błędem było nieuczestniczenie w posiedzeniu w sali kolumnowej. Marszałek ma prawo przenieść obrady w inne miejsce i obowiązkiem posła jest w nich uczestniczyć. Poza tym każde działanie będące w interesie PONowoczesnej to zbrodnia na Polsce.