Strażnicy Graniczni zatrzymali Ukraińca, figurującego na liście osób niepożądanych na terytorium Polski, w czasie egzaminu dla ubiegających się o polskie obywatelstwo.

O sprawie poinformował we wtorek Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Jak podano, 31-letni Ukrainiec został zatrzymany w sobotę przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Lesznowoli. Okazało się, że obcokrajowiec figurował na liście osób niepożądanych na terytorium RP. Co ciekawe, do zatrzymania doszło podczas egzaminu z języka polskiego dla cudzoziemców ubiegających się o uzyskanie polskiego obywatelstwa.

„Czynności kontrolne przeprowadzone na terenie jednej z warszawskich uczelni językowych miały przede wszystkim na celu ujawnienie osób nieuprawnionych do udziału w egzaminie z języka polskiego” – poinformował Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Osoby te mogły posługiwać się np. fałszywymi dokumentami. Zaznaczmy, że była to już trzecia interwencja tego typu, przeprowadzona na prośbę dyrekcji szkoły.

 

Zatrzymany obywatel Ukrainy został w 2019 roku skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres lat trzech. Ukarano go też grzywną 2 tys. zł za łapownictwo i zniszczenie mienia ruchomego.

Nadwiślański oddział SG poinformował, że cudzoziemcowi wydano „decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym ustanowieniem zakazu ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw strefy Schengen na okres trzech lat”.

Czytaj także: „Kurierzy” z pięciu krajów wieźli 23 cudzoziemców. Zatrzymania przemytników

Zobacz: Nietrzeźwy Ukrainiec spowodował wypadek i próbował uciekać [+FOTO]

polsatnews.pl / strazgraniczna.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply