Jeff Sessions, jeden z najwcześniejszych zwolenników prezydenckich ambicji Donalda Trumpa, został wczoraj zdymisjonowany ze stanowiska prokuratora generalnego.

Jak napisał Trump na Twitterze, „Dziękujemy prokuratorowi generalnemu Jeffowi Sessionsowi za jego służbę i życzymy mu powodzenia!” Sessions na prośbę Trumpa złożył wczoraj na ręce prezydenta swój list rezygnacyjny. „Miałem zaszczyt pełnić funkcję prokuratora generalnego i pracowałem nad wdrażeniem programu porządku publicznego opartego na rządach prawa, który stanowił centralną część Twojego programu wyborczego” – napisał Sessions w liście rezygnacyjnym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Trump ogłosił, że Matthew Whitaker, szef personelu Sessionsa, będzie pełnił obowiązki tymczasowego prokuratora generalnego. Od kilku miesięcy relacje między Trumpem a Sessionsem się pogarszały. Trump miał pretensje do Sessionsa, często wyrażane na Twitterze, że ten wycofał się z nadzorowania śledztwa w sprawie tzw. afery Russiagate, prowadzonego przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera.

„Sessions przodował we wdrażaniu agendy imigracyjnej ‚America First’ Trumpa. Sessions zakończył program amnestii [dla ponad miliona nielegalnych imigrantów] DACA, uchwalił główne reformy azylowe mające na celu ograniczenie nielegalnej imigracji i w sposób niezłomny nakładał kary na firmy, które zatrudniały zagranicznych pracowników zamiast amerykańskich obywateli” – przypomina portal Breitbart News.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA: Jeff Sessions odpiera zarzuty w sprawie kontaktów z rosyjskimi władzami

kresy.pl / breitbart / axios
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz