Związany z separatystami portal RusVesna.su podał informację, że w szeregach rebeliantów walczą Polacy. Portal powołuje się przy tym na informacje rosyjskiej telewizji Rossija-1.

Telewizja Rossija-1 wyemitowała materiał z obwodu donieckiego, gdzie proklamowano Doniecką Republikę Ludową. Opisuje ona przypadek francuskich ochotników, którzy walczą po stronie separatystów przeciwko armii podległej władzy w Kijowie.

Autorzy materiału informują, że Francuzi nie są jedynymi ochotnikami w armii separatystów. W ich szeregach mają też walczyć Brazylijczycy, a także Polacy.

Jak podaje za materiałem rosyjskiej telewizji portal RusVesna.su, brygada, w której służą między innymi Polacy, stacjonuje w pobliżu Nowoazowska.

YouTube.com / RusVesna.su / Kresy.pl

46 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • franciszekk
   franciszekk :

   Prawdziwy Polak z tzw. z polskim sercem, NIGDY, nigdy, …… nie będzie walczył PO stronie tych co odwołują się do zwyrodniałych banderowskich bandytów – ludobójców bezbronnej polskich cywilów a w szczególności; kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt w okresie HITLEROWSKO – BANDEROWSKIEJ wojny w latach 1939 – 1945!

    • zan
     zan :

     Po stronie sepów do różnych rzeczy się odwołują, jest z czego wybierać. Po stronie ukraińskiej jedyna ideologia to banderyzm. Poza tym każdy nieotumaniony propagandą człowiek wie, że NATO rękami ukraińskich pachołków zrobiło tam sobie drugą Strefę Gazy. Komuś może się nie spodobać sypanie białego fosforu na cywilów i to będzie jego motywacja. Ktoś inny może uznać, że USA troszkę się zagalopowały w drodze do panowania nad światem- to będzie jego motywacja. Ochotnicy z Serbii mają taką motywację jak Finowie walczący po stronie III Rzeszy przeciw ZSRR. Z Finów [w przeciwieństwie do banderowców] nie robiłbym nazioli. Podobnie Grecy. Widzą, że UE wprowadziła ich w kanał i upatrują przeciwwagi w Rosji. Czytałem wywiad z kilkoma Francuzami walczącymi po stronie rosyjskiej – ich osąd spraw międzynarodowych był bardzo trzeźwy. W ogóle nie odwoływali się do komuny, ZSRR itp.

     • jan_de
      jan_de :

      P. amstaff – może Pan nie zauważył, ale żyjemy już w innej epoce… Tzw, idea jagiellońska miała wielki sens – wykonanie nie wyszło, i – uderzmy się w piersi – nie bez naszej winy…” teza Giedrojcia była już głupia, bo nie brała pod uwagę nastrojów Ukraińców, Litwinów i innych naszych sąsiadów, a tylko nasze „widzimisię…”. A teoria „bufora” stracila sens z chwilą powstania pierwszych smartfonów…

     • zan
      zan :

      Maja bezpośrednio z obw. Kaliningradzkiego i Białorusi. Map nie znasz? Poza tym np. nie graniczymy z Izraelem, z USA ale to nie przeszkadza by USrael się u nas panoszył. Fundacja Konrada Adenauera, Sorosa – jaki bufor nas od tego chroni. Jaki bufor chroni nas od banderowskiego smrodu? Czemu bufor ma być tylko na Rosję. I czemu w ramach bufora Ukry mają robić czystkę etniczną 1000km na wschód od Polski?

     • wojewodamichal1
      wojewodamichal1 :

      a kto pochwała czystki etniczne? widze, że dowolnie szafujesz argumentami żeby udowodnić swoje teorie. co do Ukrainy to ona już straciła ok 10 mln ludności po pomocy Rosji, straciła gospodarczo i pod każdym innym względem. Rosja też na tym traci, to nie są tylko zyski. co w tym dla Polski jest nie tak? co do starozakonnych w zasadzie myślę podobnie.

     • zan
      zan :

      Radio Erewań prowadzisz? Nie dla Polski, a dla imperium NATO, i nie strefa buforowa a rozszerzenie strefy wpływów. Nie po to USA wydały 5mld$ na „harcerzy” z Prawego Sektora by zbudować neutralną Ukrainę. Poza tym co ma piernik do wiatraka. Niech se będzie Ukraina buforowa, ale niech problem mniejszości etnicznych załatwi w sposób CYWILIZOWANY. A nie tak, że Żyd z Prawego Sektora bawi się w Donbasie w „neonazistę”. Poza tym UPAińskie sentymenty z II Wojny każą się zastanowić czy Niemcy nie wezmą nas w kleszcze. Taka to „strefa buforowa”.

     • zan
      zan :

      Żydówka z administracji amerykańskiej – Victoria Nuland sama przyznała, że USA wydały 5mld$ „na demokrację” na Ukrainie. Rząd ukraiński jest ostentacyjnie proamerykański, Amerykanie nominują tam ministrów. Niemcy mogą nas wziąć w kleszcze jako lokalna koncesjonowana potęga. Nie rozumiem obsesji na punkcie „bufora” – to chyba mantra propagandy a nie uczciwy postulat. Zachowujecie się jakby Polska była niepodległa, nie istniała granica z Białorusią, obw. Kaliningradzkim, nie było rakiet balistycznych, agentury i ruchów kapitałów. Rezerwy złota trzymamy w Londynie, dzietność 1,29; „państwo teoretyczne” a lunatycy bredzą o „buforze”. Żebyście tak 1/10 tych swoich pseudo imperialnych „jagiellońskich” analiz geopolitycznych poświęcili na zainteresowanie polską zbrojeniówką, sektorem bankowym itp. Przed wojną też był Madagaskar, niszczyciele, a byle pierd z Londynu zatrzymał mobilizację w momencie gdy wojna była pewna. Mam powyżej uszu takich „patriotów”.

     • zan
      zan :

      USmańcy przez 12 lat demokratyzowali Irak – teraz tam rośnie ISIS. Zwalczali Asada – w Syrii ISIS. Zwalczyli Kadafiego – w Libii islamiści. Na Ukrainę wydali 5mld$ – wyszkolili banderowców. Wszystko pod hasłem demokratyzacji!

     • wojewodamichal1
      wojewodamichal1 :

      Niemcy rezerwy złota trzymaja w usa i Londynie- to jest jakis argument dla ciebie? dzietność zbliżona do Niemiec, białych francuzów, i np Litwinów. to też nie argument? NATO ci przeszkadza-a jaki inny układ bylby lepszy – neutralnosc? strefy buforowe to nie Jagiellonowie… jaka mantra? to jest okazja dla Polski z ta strefa buforów na Ukrainie. granicznym z Rosja tylko przez krolewiec, o ile mi wiadomo bialorus to jeszcze nie Rosja. A gdzie agentury nie ma? Generalnie twoje posty to nienawisc do NATO. Argumentacja żadna, bo chyba, że za emocje bierzemy za argumenty.

     • wojewodamichal1
      wojewodamichal1 :

      Przeczytałem i posłuchałem tego przemówienia – Babka powiedziała, że od początku niepodległości od 1991 do chwili przemówienia – przemówienie jest z lutego 2014 – czyli ok 23 lata USA wyłożyła 5 MLD $. A ty wywalasz teks ludzie z prawego sektora … i 5 mld $ – i co ciekawe najwięcej tego jest na Russia Today – stąd bierzesz infa? Ja nie mówię, że tam tylko kłamią, ale może jakieś inne źródła dla odmiany?

     • zan
      zan :

      No to w czym problem? Separatyści walczą o mały skrawek na dalekim wschodzie. Nie walczyliby z resztą gdyby nie bezmyślna ostentacja Kijowa, który rok temu miał duże pole manewru, ale przeputał je odrzucają skromne postulaty ustroju federalnego.

     • jan_de
      jan_de :

      Do licha, a dlaczego musimy wybierać między dżumą i cholerą? To już innej dla Polski drogi nie ma? Myśli P. Panie hej, że Węgry nie doknaly wyboru? Dokonaly… Ale wyboru innego…. wyboru dla Węgier… A nie dla jakiegoś ZSRE (związku socjalistycznych republik europejskich, w skrócie UE) ani dla Rosji (dawniej ZSRR – czego rozwijać chyba nie trzeba…) Zapraszam do dyskusji o tym, ale już jutro… Dziś na dobranoc proponuję Rodowicz… Może znajdzie się w tym coś do przemyślenia…? Pozdrawiam i dobranoc…

      https://www.youtube.com/watch?v=_6BtgPaebd4

      A może i P. Michal poslucha, i też jakieś refleksje się w nim obudzą… Dobranoc

     • jan_de
      jan_de :

      „nie wiem co gorsze – dżuma czy cholera…” Czy ten cytat wystarczy P. Michale…? A co do muzyki… lubię z „tekstem…” Obie piosenki takie były… Ale skoro już o „wyborach” mowimy, to też wolę Grechutę, tylko bez tego „najszybciej…” A na marginesie… jaka muzyka P, porusza…?

     • jan_de
      jan_de :

      A zastanawiał się P. dlaczego? Przecież byli to ochotnicy, a w rękach tych Legionistów, „spoczywał honor Francji”. A wie Pan ilu tych ochotników udalo się zrekrutować? I to mimo, że za każdego ochotnika Niemcy obiecali zwolnić 2-ch francuskich jeńcow wojennych..? Zresztą, co do tych „sukcesów”, to wg tego co czytalem, pewne odnosili… Zwłaszcza w walce z cywilną ludnością i słabo uzbrojonymi partyzantami……………………….. A teraz – do meritum… do tego, co Pan napisał, tylko – błagam – niech Pan się zastanowi… Nazywa Pan „pogardliwie” (nie za dobrze) francuskich ochotników z LVF, bo „nie sprawdzili w boju..po stronie Wehrmachtu..” Gdyby się sprawdzili, tzn, wyrżneli większą ilość ludności cywilnej i partyzantow, mialby Pan dla nich więcej szacunku…”

     • zan
      zan :

      Francuzi mają dzicz u siebie. Poza tym przestań bełkotać. Po co się chwalisz znajomością kiljku Francuzów skoro jedyny wniosek z tej informacji, to konstatacja, że oni nie graniczą z dzikim krajami? Takie wnioski można wyciągać mając globus w domu. Ha ha ha.

     • zan
      zan :

      Anglicy – najbardziej fałszywa nacja na świecie. Z linijką wytyczali granice innym narodom (złośliwie, by narobić kłopotów), nam wciskali linię Curzona, kazali sobie płacić za samoloty użyte w bitwie o Anglię. Kłamcy i złodzieje. Do tego zarozumiali. Traktują nas z pogardą. Ciekawe, że żaden strtateg rozwodzący się o „buforach” nie zauważył, że Anglicy podbili pół świata i żaden bufor przed tym nie chronił. Kit dla naiwnych wciskacie. Ale ty możesz ich prywatnie lubić. Tylko co to ma do dyskusji geopolitycznej?

     • jan_de
      jan_de :

      Człowieku Michale, przepraszam, że się w tym miejscu odzywam, ale akurat znam, i to nawet nie jednego, ale nawet kilkudziesięciu – jako tako, ale 6-iu, to co najmniej dobrze… Poszukaj sobie P. Michale na mapie Wandei… A potem niewielkiej gminy Venansault, tuż przy La Roche sur Yon… Naprawdę, nie chcialbyś Pan wiedzieć, co mówili mi o muzułmanach, ani o tym jak ich postrzegają… Bo… nie byłoby to po Twojej myśli, P. Michale…

     • jan_de
      jan_de :

      Panie Michale Pierwszy, niech mi Pan znów nie każe mi powątpiewać w Pańską inteligencję o wskaźniku 160… Ma to z tym nie mniej wspólnego, niż Pańskie uwagi na ten temat… Tzn, mam taką nadzieję…. Bo nie wykluczone , że uwagi WojewodyMichała1 – ego liczą się bardziej… że dla niego samego – to nawet nie wątpię… Pozdrawiam i dobranoc… I proszę nie zapominać o poczuciu chumoru, nawet jeśli doprawiony jest lekką nutą ironii…

     • wojewodamichal1
      wojewodamichal1 :

      wojewoda..1 bo bez jedynki login byl zajety [czyli w zasadzie drugi]… Postu serio nie łapię…. Czytałem na szybko o Wandei, ale co dalej? Prosze rozwinąć myśl. Co do muzłumanów/ „afroamerykanów” to nie wiem, czy dobrze domyślał się, że mowa – o tzw panoszeniu się ich w tzw europie zach?.. Ale jaki sens jest zaczynać nowy wątek… Lewactwo i tzw poprawność polityczna doprowadza wiele spraw do absurdu. A ci ludzie po prostu wykorzystują sposobność – tak jest w zasadzie wszedzie w tzw europie zachodniej. PS ja nie pisałem, że mam IQ 160- jak ma pan sposobność prosze doczytać dokładnie. Panie Januszu a może Pan w ramach relaksu sprawdzi swój? Tak dla checy ?

    • jan_de
     jan_de :

     A kto Ci każe wlkp, wybierać między jednymi a drugimi… choć wśrod tych drugich – to już na marginesie – jakoś tych odwołujących się do tradycjii, wieku jakoś nie widać, za to po stronie tych pierwszych, kult Bandery i towarzyszy – kwitnie? Pan Franciszekk? Chłopie, przyłóż się bardziej, i czytaj z wiuęjkszym zrozumieniem… Myślisz, że Węgry opowiedziały się po którejś ze stron? A może wybrały własną drogę, i może to droga dla Węgrów korzystna? Co Ci podpowiada Twój instynkt… no dobra, intuicja…