Zdalny, latający aparat zwiadowczy ukraińskiego batalionu „Dniepr-1” ujawnił, że separatyści podciągnęli po linię frontu zestawy rakiet przeciwlotniczych Strieła-10.

Według komunikatu ukraińskiego batalionu wyrzutnię rakietową „w gotowości bojowej” zlokalizowano na posterunku w pobliżu wsi Oktiabr w obwodzie donieckim. Miejsce to, jak wyliczają Ukriańcy, znajduje się 5 kilometrów od linii frontu, zatem zgodnie z porozumieniami mińskimi, tego typu broń nie powinna się tam znajdować. Rakiety z tej wyrzutni (kaliber 123 mm) są w stanie strącać cele powietrzne na wysokości do 5 kilometrów. Kieruje się ona sama na wyznaczone źródło promieniowania sieplnego.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      vileyko :

      Tez mnie to zdziwilo ze moskale jeszcze zyja – zazwyczaj wieszaja albo podzynaja gardla kazdemu kogo zlapia, ale od przyjazdu amerykanow graja cywilizowanych. A separatysci pewnie biora uzbrojenie z przeciwnego zrodla niz majdanowcy wikt i opierunek siedzac przez kilka miesiecy w jednym miejscu – kazda ze stron ma swojego promotora