Umierającego na raka mózgu senator John McCain przyznał w swoich pożegnalnych wspomnieniach, że wojna w Iraku była błędem.

Senator napisał: Wojna w Iraku nie może być oceniana inaczej niż jako błąd, bardzo poważny błąd, za który ponoszę część odpowiedzialności.

Wyznanie senatora wywołało szeroką reakcję w amerykańskich mediach. McCain sam siebie postrzega jako głęboko niedoskonałą postać – napisało Politico. Jeden z najzagorzalszych cheerleaderów wojny w Iraku najwyraźniej zmienił zdanie – podało MSNBC.

ZOBACZ TAKŻE: McCain nie chce, aby Trump był obecny na jego pogrzebie

Zamieszanie wywołał fakt, że senator dużo wcześniej niż inni członkowie Partii Republikańskiej popierał inwazję na Irak, a później był jednym z nielicznych polityków, którzy bronili tej decyzji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem komentatorów stosunek do wojny w Iraku mógł kosztować McCaina prezydenturę w 2008 roku, kiedy przegrał z Barackiem Obamą.

Ostatnio senator McCain apelował do swoich kolegów z Kongresu, aby ci nie zgodzili się kandydaturę Giny Haspel na szefa CIA, co zakończyło się niepowodzeniem. Jej odmowa uznania tortur za niemoralne jest dyskwalifikująca – mówił 81-letni polityk.

McCain sprzeciwił się także republikańskiemu establishmentowi, kiedy to jesienią zagłosował przeciw odrzuceniu tzw. ObamaCare, ustawy, która przyznawała publiczne środki na ubezpieczenia zdrowotne.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz