Senator John McCain, znany swoich interwencjonistycznych poglądów na politykę zagraniczną, nie życzy sobie obecności prezydenta Donalda Trumpa na swoim pogrzebie, informuje „New York Times”.

McCain, były republikański kandydat na prezydenta i weteran wojny w Wietnamie, od czasu diagnozy w zeszłym roku toczy walką ze złośliwym nowotworem mózgu zwanym glejakiem wielopostaciowym. „Jego bliscy poinformowali Biały Dom, że ich obecny plan na pogrzeb [McCaina] przewiduje obecność wiceprezydenta Mike’a Pence’a podczas nabożeństwa w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie, lecz nie prezydenta Trumpa, z którym McCain miał szorstką relację” – informuje „New York Times”.

Trump wielokrotnie krytykował McCaina, m.in za próbę „wywołania trzeciej wojny światowej”. McCain uważał, że Trump zamiast promować amerykańskie wartości oraz amerykańskie przywództwo na arenie międzynarowej, jest zwolennikiem „fałszywego nacjonalizmu wymyślonego przez ludzi, którzy woleliby znaleźć kozły ofiarne, niż rozwiązywać problemy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: McCain proponuje przeprowadzenie odwetowego cyberataku na Rosję

Kresy / New York Times

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz