Stany Zjednoczone rozważą nowe sankcje oraz inne retorsje wobec Rosji i Korei Północnej – oświadczył sekretarz stanu USA Antony Blinken w wyemitowanym w poniedziałek wywiadzie. Podkreślił, że nowy rząd USA analizuje aktualną sytuację zagraniczną, m.in. w Rosji.

Blinken powiedział w w czasie niedzielnego wywiadu, że jest „głęboko zaniepokojony brutalnym tłumieniem protestów w Rosji”. „Stany Zjednoczone potępiają uporczywe stosowanie przez Rosję brutalnej taktyki wobec pokojowych demonstrantów i dziennikarzy drugi tydzień z rzędu. Ponawiamy nasze wezwanie do Rosji do uwolnienia zatrzymanych za korzystanie z praw człowieka, w tym Aleksieja Nawalnego” – dodał. Nie zapowiedział jednak nałożenia konkretnych sankcji na Rosję. Podkreślił, że nałożenie nowych, ewentualnych środków, będzie rozważane – informuje agencja „Reuters”. Jeśli chodzi o Koreę Północną, Blinken zaznaczył, że dodatkowe sankcje mogą zostać nałożone we współpracy z sojusznikami USA jako sposób na denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Nowa administracja USA prowadzi przegląd polityki zagranicznej. Ocenia także obecną sytuację i takie wydarzenia, jak aresztowanie w Rosji opozycjonisty Aleksieja Nawalnego oraz represje wobec jego zwolenników.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rzecznik Kremla: Rosja nie jest zamieszana w cyberatak na amerykańskie instytucje

Podnoszone są także kwestie związane z domniemanym wypłacaniem przez Moskwę nagród za zabijanie żołnierzy USA w Afganistanie, ingerencjami Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2020 roku oraz atakami hakerskimi na informatyczne systemy instytucji federalnych.

Zobacz także: Sekretarz stanu USA stawia warunki Iranowi

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz