Informację planach Prawa i Sprawiedliwości o ograniczeniu kapitału zagranicznego w mediach do 15 proc. podał Super Express.

Tabloid podając informację o planach PiS wskazuje, że partia Jarosław Kaczyńskiego jako wzór wziął francuskie ustawodawstwo, które zakłada, że wzoruje się na rozwiązaniach francuskich, gdzie udział kapitału zagranicznego w radiu lub telewizji nie może być wyższy niż 20 proc. Według Super Expressu Prawo i Sprawiedliwość będzie forsowało jeszcze ostrzejsze rozwiązanie i wprowadzić maksymalny udział kapitału zagranicznego na polskim rynku mediów na poziomie 15 proc.

W przypadku potwierdzenia informacji Super Expressu oznaczał by to problem przede wszystkim dla TVN, które w całości należy do Amerykanów. Poseł Michał Kamiński oświadczył w rozmowie z „Super Expressem”, mogłoby to doprowadzić do zniknięcia tej telewizji w takim kształcie, w jakim funkcjonuje obecnie.

Jeśli chodzi o TVN, to jest to przekaz antypolski, progenderowy i neomarksistowski. Od samego początku ten byt zwalcza polską rację stanu i polskie interesy narodowe – powiedział z kolei Stanisław Pięta z Prawa i Sprawiedliwości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji, proszony o komentarz w tej sprawie stwierdził: Nie będę komentował spraw politycznych. Super Ekspress cytuje również medioznawcę prof. Wiesława Godzica, który stwierdził, że zmiany w TVN mogą spowodować protesty ze strony Amerykanów, którzy są właścicielami telewizji z siedzibą przy ulicy Wiertniczej w Warszawie.

O tym, że Prawo i Sprawiedliwość zajmie się sprawą rynku mediowego mówił w zeszłym tygodniu Jarosław Kaczyński w rozmowie w telewizji Trwam. Sprawa dekoncentracji mediów też będzie załatwiona – oświadczył wtedy prezes PiS. Nie zdradził wtedy jednak żadnych szczegółów planowanych rozwiązań.

kresy.pl / dorzeczy.pl / se.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. U.D
  U.D :

  Co do TVN, mnie naprawde ciezko zaskoczyc, wiarygodnosc i szacunek ta stacja stracila juz dawno, ale 11.07.2017 sami siebie w antypolskosci przeskoczyli. Specjalnie ogladalam cale Fakty ( co rzadko robie- bo mi moich nerwow szkoda), na temat rzezi Polakow we wschodnich wojewodztwach IIRP dokonanych przez Ukraincow ANI SLOWA!!! najmniejszej wzmianki nie bylo, za to kilkuminutowa relacja z Jedwabnego, gdzie jakis przedstawiciel okupanta watykanskiego ( dla nierozumiejacych- ksiadz) po raz kolejny przepraszal Zydow, ze Polacy ich tam mordowali. Cisnienie mi sie podnioslo…..

  Takze zal mi nie bedzie, jak w koncu w Polsce media beda polskie, ale ciekawe co zrobia z Ojcem Rydzykiem i jego Imperium medialnym, bo polskie to ono nie jest (patrz wyzej o Watykanie)

  • Avatar
   Pol_AK :

   @U.D Durnowatyś…

   Idąc twoim tokiem rozumowania mogę twierdzić (jako przedsiębiorca zarabiający kilkukrotność średniej krajowej) że polska jest okupowana przez plebejus obscura, przez plebs. Należy ich zebrać w wagony bydlęce i siup gdziekolwiek aby Polska była wolna w twoim rozumowaniu, że kto mi się nie podoba to okupant…

   • UPAdlina
    UPAdlina :

    @Pol_AK jełopie. Tobie jak zwykle nie podoba się, gdy ktoś mówi prawdę, co? Co z tego, że zarabiasz jako przedsiębiorca? Jak to się ma do tego, że Polska jest pod butem żydo-uSSmańskiego bandyty? Myślisz, że pod okupacją nie można zarabiać więcej niż średnia krajowa? Co żeś tak się zaperzył? Może się obawiasz, że gdyby w Polsce rządzili Polacy to już nie mógłbyś być „przedsiębiorcą” i zarabiać więcej niż średnia krajowa? Prawda cię zabolała i od razu podniosłeś kwik.

     • UPAdlina
      UPAdlina :

      @Kojoto hujoto banderowski pedałku z irlandii, czy ty rozumiesz analfabeto, o czym ja mówię? Od kiedy tępa banderowska gnido tvn to niemieckie media? To media uSSmańskie chachłaty ćwoku. Nawet tego nie wiesz nazi-banderowska gnido? Poucz się najpierw jełopie, a potem pisz, bo się ośmieszasz. Chociaż do kogo ja to mówię? Portalowy błazen hujoto dobrze wykonuje swoją robotę.

     • Avatar
      Pol_AK :

      @Kojoto Niektórzy to potrafią tylko ubliżać. Nie ma co się przejmować tylko dalej robić swoje dla nas i dla Polski. Trole won. Artykuł o przycince zagranicznych mediów a oni o księżach i „usmańcach”… Mogą być nawet słowackie albo ruskie, i tak powinni zaniżyć do maks 15-20% kapitału w PL.

     • UPAdlina
      UPAdlina :

      @Pol_AK zbyt dobrze już cię poznałem trollu, żeby nie wiedzieć, kim jesteś. Troll trolla nie poznał. A uSSmania ma wiele wspólnego z tematem uSSmański trollu, bo ściek tvn to właśnie uSSmański ściek. Czyżbyś o tym nie wiedział? Ty coś robisz dla Polski? Lizanie dupy uSSmańskim zbirom nazywasz „robieniem” czegoś dla Polski? Nie rozśmieszaj mnie trollu.