Firmy dotknięte kryzysem, który jest spowodowany epidemią koronawirusa, obniżą pensje o 10 proc. i będą miały możliwość zwalniania pracowników e-mailem. W pierwszej kolejności pracę stracą emeryci i dwuetatowcy – “Rzeczpospolita” podaje w poniedziałek, że udało jej się dotrzeć do projektu “tarczy antykryzysowej 3.0” – rząd ma skierować go do Sejmu na początku tygodnia.

Dotknięte kryzysem (spowodowanym epidemią koronawirusa) firmy dostaną możliwość zwalniania pracowników e-mailem. Pracę stracą w pierwszej kolejności emeryci oraz osoby pracujące na dwóch etatach. Dodatkowo, czas pracy i pensje pracowników zostaną obniżone o 10 proc – podaje w poniedziałek “Rzeczpospolita” (Rz) informując, że dotarła do projektu “tarczy antykryzysowej 3.0.”, który rząd zamierza na początku tygodnia skierować do Sejmu.

Nowelizacja przepisów tarczy antykryzysowej zakłada “daleko idące uprawnienia dla pracodawców w cięciu wynagrodzeń i zwalnianiu pracowników” – podaje “Rz”.

Dowiadujemy się, że zgodnie z nowymi przepisami, pracodawcy będą mieli możliwość obcięcia czasu pracy swoich pracowników, oraz ich wynagrodzeń, o 10 proc. Przedsiębiorca będzie mógł zrobić to na podstawie własnego oświadczenia. Nie będzie musiał uzgadniać podjętych kroków z pracownikami ani związkami zawodowymi.

Rząd planuje także ułatwić zwalnianie pracowników. Pracodawcy dostaną możliwość robienia tego nawet e-mailem. “Z projektu, jaki już w tym tygodniu może zostać przyjęty przez Sejm, wynika, że na pierwszy ogień do zwolnienia będą mogły pójść osoby z dodatkowymi źródłami przychodów, w tym emeryci, renciści i rentierzy” – pisze “Rz”.

“Tarcza antykryzysowa 3.0.” ma także przewidywać możliwość dopłat do oprocentowania kredytów bankowych dla firm oraz pomoc dla samorządów.

Zobacz także: Rządowa “Tarcza Antykryzysowa” w rzeczywistości trzy razy mniejsza? “To kreatywna księgowość”

rp.pl / kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply