11 posłów PiS wsparło Konfederację w projekcie zakazującym „segregacji sanitarnej”, czyli przywilejów dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 – podała „Rzeczpospolita” (Rz) w poniedziałek. „Nie podajemy nazwisk, bo nie chcemy robić tym posłom problemu” – zaznacza poseł Krzysztof Bosak.

Medium przypomina, że niedawno Konfederacja wniosła do Sejmu projekt „STOP segregacji sanitarnej” – podaje PAP. Projekt przewiduje, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19”. „Rz” podkreśla, że Konfederacja ma 11 posłów, a do złożenia projektu ustawy w Sejmie potrzeba 15. „Jak więc się udało? Konfederację wsparło podpisami aż 11 posłów PiS” – twierdzi gazeta i dodaje, że ich lista nie jest jawna. „Nie podajemy nazwisk, bo nie chcemy robić tym posłom problemu” – Krzysztof Bosak zadeklarował w rozmowie z „Rz”.

Przepisy projektu przewidują, że „zakazuje się wprowadzania wymogu ujawniania informacji o zaszczepieniu (…) w celu udziału w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., a także uzyskania możliwości wejścia do budynków użyteczności publicznej lub zakupu usług”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Kolejny rosyjski region wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi

Centrum Informacyjne Sejmu (CIS) odmawia podania podpisów – informuje „Rz”. „Projekt znajduje się na etapie opiniowania przez ekspertów Kancelarii Sejmu. Po nadaniu mu numeru druku zostanie on, wraz z listą posłów, którzy wnieśli projekt, udostępniony na stronie internetowej Sejmu” – podało CIS.

„Rzeczpospolita” ustaliła dwa nazwiska: Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, do niedawna wiceminister aktywów państwowych, a także Anna Maria Siarkowska, która w maju założyła Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu, zasiada w nim siedmiu posłów. „Wszyscy należą do klubu PiS albo dopiero co go opuścili” – podkreśla „Rz”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Medium przypomina, że aktualnie osoby zaszczepione nie są wliczane do limitu miejsc w hotelach, kinach i na koncertach.

Zobacz także: Konwencja programowa Konfederacji: przedstawiono program „Polska na nowo”

pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz